Maskulen Ev Dekorasyonu

Maskulen Ev Dekorasyonu

Fransızcadan dilimize balıklama dalış yapan, kullanana ayrı bir hava verdiğine inanılan maskulen ifadesinin yarattığı rüzgarın ev dekorasyonuna bile sirayet edişini hep birlikte izledik. “Erkek” anlamına gelen maskulen ifadesi gözlerimizin önünde bir moda terimine dönüşerek, tarz ifadeler krallığındaki yerini aldı. Erkeği anlatan ve andıran tercihlerin tanımını artık o yapıyor. Nasıl ki bir kadının ceket, pantolon, kravat gibi erkeksi giysi yada aksesuarları tercih etmesi maskulenlikle nitelendiriliyorsa, dekorasyon tercihlerinin erkeksiliği de artık aynı ifadeyle nitelendiriliyor. peki merakımızı ve ilgimizi cezbeden maskulen ev dekorasyonu fikirleri neler?maskulen dekorasyon tasarım tercihlerine şöyle bir göz atalım;

– Renkler olabildiğince koyu. Bu tarzın renk kralını seçecek olsak tacı şüphe yok ki siyah renk alırdı. Tahtın veliahtı da koyu kahve olurdu. Lacivertinde hatırı sayılır bir sıklıkla tercih edildiğini de eklemekte yarar var. Maskulen dekorasyon stilindeki koyu renk hakimiyetini yumuşatan ve kasveti stile dönüştüren renk ise beyazdır. Beyaz ve koyu renklerin birlikte kullanımı kontrastın büyüsünü dekorasyona taşır. Bu anlamda kullanacağınız renklerin yukarıda verdiğimiz bilgilerle uyumu beklediğiniz sonuçları alma konusunda size yardımcı olacaktır.
Maskulen ev dekorasyonu fikirleri arasında bu tarzı en iyi temsil eden biçimler erkeğin düşünce,keyif ve yaşam alanlarından seçilen şekillerdir. Bazen bir bisiklet ilham verir bazen futbol, at figürleri yada arabalar,motorlar. koyu kahve deri kaplı duvarlara eşlik eden beyaz tavan, beyaz ve gri renklerin hakim olduğu ikili koltuk, bisiklet biçiminde bir sehpa ve koyu lacivert sofistike bir tekli koltuk verilebilecek maskulen ev dekorasyonu fikirleri arasındadır.
– Beyaz koltuklara eşlik eden hafif koyu gri duvarlar ve duvarlarla birleşmişcesine yeri kaplayan gri halılar eskitilmiş soluk siyah gotik dolaplar ve yemek masası ve tüm bunlara eklenen stil bir şaraplık tercih edebilecekleriniz arasında.
-Doğuyla batıyı birleştiren nadide toprağımız gibi maskulen ev dekorasyonu tarzı da eskiyle yeniyi, iki farklı kutbu kendinde birleştiriyor.

Maskulen ev dekorasyonu fikirlerimiz zihinlerinizdeki yerini umarım almıştır. Unutmayın ki yaşam alanınız sizi ifade eden bir biçimler bütünüdür. Tarzınızın sizi yansıtması dileğiyle.
Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.