Kadınlar Duysun

Mayo Klinik Diyeti İle Göbek Eritmenin Yolları

02.06.2018
770
Mayo Klinik Diyeti İle Göbek Eritmenin Yolları

Mayo Clinic Diyetinin amacı, bir ömür boyu yeme keyfine bir yol bulmaktır. Mayo Clinic Diyeti sağlıklı gıdalar ve bölümlerini seçmek ve yaşam için nasıl sağlıklı bir kiloyu korumak ve böylece sağlıklı yaşam alışkanlıklarını geliştirmeyi öğretmektedir. Mayo Clinic Diyeti diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve uyku apnesi ağırlık olarak ilgili sağlık sorunlarını, riskini azalttığını savunur.

Mayo Clinic Diyeti iki ana kısımdan oluşmaktadır:

Kilo verin; İlk bölüm sağlıklı bir şekilde kadar 2,7-4,5 kilogram kaybetme sağlayan bir iki haftalık aşamasıdır. Bu aşamada, yaşam tarzı alışkanlıklarına odaklanmak gerekir. Genel olarak bu sürede beş sağlıklı alışkanlık eklemek ve beş sağlıksız alışkanlığını kırmak ve başka beş ikramiye sağlıklı alışkanlığı benimsemeye dayanır. Bu aşama da fiziksel aktivite en az 30 dakika egzersiz içerir.

Yaşayın; Bu aşama diyet ve sağlık için bir ömür boyu bir yaklaşımdır. Gıda seçenekleri, porsiyon boyutları, menü planlama hakkında daha fazla bilgi ve sağlıklı alışkanlıkların ayarlanması vardır. Sağlıklı yaşam alışkanlıklarına devam ederek kalıcı hedef kilonuzu koruyabilirsiniz. Düzenli bir saatlik fiziksel aktivite, bu aşamada bir parçası olmaya devam etmelidir.

Mayo Clinic diyetinde özellikle sebze ve meyve cömert miktarda üzerinde duruluyor. Orta miktarda tam tahıllı karbonhidratlar gibi baklagiller, balık ve az yağlı süt ve doymamış yağlar olarak yağsız protein kaynaklarını seçerek piramidin geri kalanını oluşturuyor. Mayo Clinic Diyeti orta yoğunlukta egzersiz en az 30 dakika her gün ve hatta daha fazla egzersiz yapmayı önermektedir.

İşte Mayo Clinic Diyet planı takip eden 1.200 kalori günde bir menü bir bakalım:

-Kahvaltı, Bir meyveli yoğurt parfait (1 su bardağı yağsız yoğurt).
. Öğle yemeği; 1 ton balığı ve makarna salatası
-İkindi; 4 bardak makarna, 2 bardak havuç veya kabak, 4 yemek kaşığı mayonez,1 portakal
-Akşam; peynir pizza, yeşil salata (2 bardak domates, kırmızı soğan ve mantar ile marul); 2 yemek kaşığı salata sosu.

Her yemekte bir kalori içermeyen( özellikle su) içecek içerebilir.

- Sponsor Bağlantılar -
loading...