Kadınlar Duysun

Merkür Akrep Burcunda! Herşeyin Bir Anlamı Var

17.10.2018
32.201
Merkür Akrep Burcunda! Herşeyin Bir Anlamı Var

Terazi Burcundaki yolculuğunu tamamlayan Merkür Akrep Burcuna geçiyor. Merkür Etkileri ve Akrep Burcundaki serüveni 31 Ekim’e kadar devam ediyor.

Merkür iletişim, konuşma ve aklı yönetiyor. Zekamızı ne yönde çalıştırdığımız bu dönemde önem kazanıyor. İletişimi çok seven Merkür Akrep Burcunda zorlu bir geri gidiş yapacağa benziyor. Akrep’in özellikleri algımıza, konuşmamıza ve düşünce yapımıza etki ediyor. Yani Merkür Akrep Burcundayken öylesine söylenen söz olmayacak. Atılan her adımın mutlaka bir anlamı bir şekli olacak. Bu nedenle konuşmadan önce iyi düşünmek gerek. Olası yüzleşmeler sırasında söylenen sözler bizi geri dönüşü olmayan bir yola sokabilir. Algılarımız açık, olayların peşini bırakmıyor, sonuna kadar gidip netlik kazandırmak istiyoruz. Bilinmeyenler, sırlar ve gizli kalması gerekenler açığa çıkabilir.

Akrep Burcundaki Merkür’ün Burçlara Etkisi

KOÇ

Maddi konuların ön plana çıkması olası görünüyor. Birlikte çalışarak edinilen ortak kazanç, eş parası gibi konular farklı bir boyut kazanabilir. Özellikle bu dönemde yatırımla ilgili yeni girişimlerde bulunmaktan kaçınmak gerek. Kredi çekmek, borç almak gibi düşünceleri sonraki aya ertelemek en iyisi olacaktır. Yakın çevrenden birinin sana olan manevi desteği daha öteye geçmiyor. Bu anlamda beklentilerini karşılayacak birini şu dönemde bulamıyorsun.

BOĞA

Evlilik, ilişkiler ve iletişim gibi konular ön plana çıkıyor. Geçmişte bıraktığını düşündüğün bir mesele yeniden açılıyor. Partnerinle veya aile büyüklerinle arandaki konuşmalar çok farklı bir yöne kayabilir. Senin iyiliğin için senden sakladıklarını söyleyecekleri bir sır ortaya çıkabilir. Sert tepkiler vermek yerine kalıcı çözümler getirmelisin. Ne istediğini ve yönde gitmen gerektiğini bilmen meseleyi kökten halledecektir.

İKİZLER

Çalışma, kazanç ve sağlık konuları Merkür Etkisi altına giriyor. İş hayatında veya yakın akrabalar arasında kıskançlık içeren durumlar ortaya çıkabilir. Maruz kaldığın şeyleri görmezden gelmeyeceksin. Yanı sıra yanlış anlaşılmaların da olabileceğini aklından çıkarma. Hiç istemediğin bir şeyin içine düşmemek adına olayların dışında kalmayı denemelisin. Bu süreçte para ile ilgili girişimlerde bulunmaman da yararına olacaktır.

YENGEÇ

Aşk, aile ve varsa çocuklarla ilgili yeni konular gündeme geliyor. Sevdiğin insanla birlikte geçireceğin güzel zamanların yanı sıra kendini yüzleşeceğin yeni duygularda buluyorsun. Mümkünse özel hayatını ailene pek yansıtma. Partnerinle aranda daha sonra pişman olacağın, geri dönüşü olmayan kırgınlıklar yaşayabilirsin. İçsel dünyandaki bazı çalkantılar huzursuz hissetmene neden olabilir.

ASLAN

Aşk, iş, ilişkiler ve iletişimin bir arada olacağı etkiler yaşıyorsun. İşlerin üst üste gelmesi ve zamansızlık seni fazlasıyla yoruyor. Merkür’ün geri hareketi ile ilerlemekte zorlanıyorsun. Sevdiğin insanlar daha fazla vakit geçireceksin. Yaşadığın bazı içsel belirsizlikler bu dönemde artabilir. Fikirlerini ifade ederken esnek olmalısın. Kaygılarının seni yönetmesine izin verme.

BAŞAK

Aile, akrabalar ve yakın çevre ilişkileri ön plana çıkıyor. Yakın çevrende eskiden yaşanan bir takım şeylerin tekrar gündeme gelmesi mümkün görünüyor. Yeni sırlar, bilinmeyen ortaya çıkabilir. Bu konunun içine çekilmek isteniyorsun. Yarım kalan bir meseleyi tamamlamak adına harekete geçiyorsun. Ancak Merkür geri hareketini sürdürürken bu mümkün olmuyor.

TERAZİ

Maddi imkanların önem kazandığı bir süreçtesin. Bu zaman zarfında parasal girişimlerden uzak durmanda fayda var. Yapacağın harcamaları planlı şekilde yaparsan aşırı sıkıntı çekmezsin. Bu konuda önünü görmeye ihtiyaç duyuyorsun. Borcun varsa kafana takma ihtimalin var. Bunun yerine yeni finans kaynakları araştırmalısın. Ve yeni girişimlerde bulunmak için sabırla bu dönemin geçmesini beklemelisin.

AKREP

Statü, konum ve itibarına önem veriyorsun. Kendini nasıl gördüğünden çok diğerlerinin sen nasıl bulduğuyla ilgileneceksin. İyi hissetmek adına dış görünümünde değişime gidebilirsin. Çevreden bazılarının sana anlattığı sırlar bir başkası nedeniyle açığa çıkabilir ve ihale üzerine kalabilir. Gerçekleri dile getirirken sakin olmakta fayda var. Haklı konumdayken haksız olan sen olabilirsin.

YAY

İç dünyan bulanıyor. Kendini hiç olmadık zamanlarda huzursuz hissedebilirsin. Ruhsal dengeni bulman bu süreçte çok zor olabilir. Çevreni genişletmek, yeni insanlarla tanışmak için pek uygun bir zamanda değilsin. Özel hayatında eski, yeni sorunlardan uzak durman seni olası zararlardan koruyacaktır. Merkür geri giderken hayatındaki gelişmelerin bir süre duraksayacağını aklından çıkarmamalısın.

OĞLAK

Dost, arkadaş, sosyal çevre ve gruplarla ilgili konuların içinde yer alacaksın. Yakın zamanda yaptığın bazı girişimlerin ilerlemesi geçici süre durabilir. Bu da seni çileden çıkarmaya yetecektir. Ancak bilinçli hareket ettiğinde uzun vadede daha fazla kazanabilirsin. Merkür Akrep Burcunda geri hareketini tamamlayana dek elindeki mevcut imkanlarla devam etmeye çalış.

KOVA

İş ve kazançla ilgili yeni değerlendirmelere gideceksin. Mevcut konumundan memnun değilsen değiştirmek istediğin şeylerle ilgili yeni stratejiler belirleyebilirsin. Ancak şimdilik bu seviyede kalman gerekiyor. Bilinçli ve garanti hareket etmek istiyorsan Merkür’ün geri hareketini tamamlamasını beklemelisin. Aynı zamanda yakın çevrenden beklediğin desteği görmeyebilirsin. Bu tür şeylere takılmadan yoluna devam etmek en iyisi olacaktır.

BALIK

Eğitim, seyahat ve görüş farklılıkları ile ilgili konularla iç içesin. Sezgilerin her zamankinden daha güçlü hale geliyor. Geçmiş zamanda yarım bıraktığın bir eğitimi tamamlama kararı alabilirsin. Bu süreç içinde bazı insanların sende yarattığı güvensizlik duygusu aratabilir. Alışkanlıklarında ve düzeninde yapmak istediğin değişimler var. Yakın zamanda çevren değişebilir ve hayatına yeni yeni alışkanlıklar gelebilir.