Mide Yanması İçin 2 Malzemeli Kür

5.148
Mide Yanması İçin 2 Malzemeli Kür

Mide yanması yani gastrit her yaşta insanda sık olarak görülebilmektedir. Doğal tedavi yöntemleri ile mide de oluşan yanma ve ağrıları rahatlıkla engelleyebiliriz. Size verecek olduğumuz sadece iki malzemeli tarifi denemeyi ihmal etmeyin.

Mide Yanması İçin Armut Ve Muz

Armutun içerisinde bulunan b3, A, C, B1 ve B2 vitaminleri sayesinde sindirim sistemine yardımcı olur ve gastriti hafifletmeyi sağlar. Muz ise içerisinde yüksek oranlı lif ve protein bulundurmaktadır. Muzun içerisinde bulunan yağ oranı oldukça düşüktür. Bu yüzden herhangi bir ağrıya da neden olmaz. Aynı zamanda ishal problemini ortadan kaldırır. Bu iki meyve ile gastriti önleyebilir ve ağrılarınızı azaltabilirsiniz.

Malzemeler

1 su bardağı su
1 adet muz
1 adet armut

Tarifi:

Muz ve Armudu soyduktan sonra,armudun çekirdeklerini teker teker çıkartın. Meyveleri dilimleyin, dilimlediğiniz muz ve armudu brander içerisine ekleyin üzerine 1 bardak su ilave edin ve blendırdan geçirin. Kıvamın yoğunluğuna veya azlığına göre su miktarını kendi isteğiniz dahilinde değiştirebilirsiniz. Posasını da süzerek veya süzmeyerek içmek de size kalmış. Afiyet olsun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.