Kadınlar Duysun

Modamerve ile tesettür giyim modelleri

22.02.2018
1.511
Modamerve ile tesettür giyim modelleri

Tesettür giyimin moda olmaya başladığı günden bu yanan farklı farklı kıyafetler tasarlanıp tesettür giyim adı altında piyasaya sunuluyor. Ancak bu kıyafetlerin birçoğu tesettür giyime hitap etmemektedir. Çünkü tesettür giyim demek örtünmek ya da bürünmek anlamına geldiğinden dolayı tesettüre uygun kıyafetlerde vücut hatlarını belli etmeyen uzun kıyafetler tercih edilmesi çok önemlidir. .  Bu kıyafetleri tesettürlü bayanlar r günlük hayatlarında giyebildikleri gibi özel günlerinden de gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Günümüzde, tesettür elbise, tesettür abiye, ferace tesettür pardösü vs. gibi adı altında birbirinden özel tasarımlarla tesettür kıyafeti bulunmaktadır.
Tesettür de Doğru Kıyafetleri Seçmek Çok Önemli
Tesettür giyim de vücut hatlarınızı belli etmeyen bol, dökümlü uzun elbise ve benzeri kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Tesettürde doğru kombini yakalamak için önemli bir diğer detay ise ten rengini belli etmeyen renkte kıyafetler seçmektir. Her açıdan uyumlu olan kıyafetler seçmek tesettürlü hanımlara zarafet ve şıklık katıp, onları inceltecektir.   Tesettür kombininiz de eşarp ya da şallarınızın de uyumlu olması da çok önemlidir.   Çoğu kimseler doğru tesettür giyimini şıklıktan ve zarafetten mahrum kalabileceğini düşünerek yanlış parçalar ile tesettür kombini yapmaya çalışmaktadırlar. Hâlbuki bu çok yanlıştır. Çünkü tesettür giyimde doğru parçalar bir araya getirildiğinde muhteşem bir görünüm yaratılabilir. Tesettür giyim demek aslında birbirinde bağımsız çeşitli kıyafetleri birbirileri ile uyumlu hale getirip ahenk içerisine durmalarını sağlamak anlamına gelir. Tesettür giyim yeni neslin anlayışına göre koca topuzlar ile eşarp veya sal yapıp örtmek ve onun altına dar paça pantolon ve dar bluz giymek değildir. Tesettür giyime uygun nitelikte kombin yapılırken vücut hatlarının belli etmeyen dökümlü kıyafetler seçilmeye özen gösterilmelidir. Vücuda hoş durmayan kıyafetleri bir araya getirmek tesettür giyime aykırı bir durum ortaya çıkardığı gibi hoş durmayan bir kombin ortaya çıkarılmaktadır.
Eşarp ve Şal Seçimi Tesettür de  En Önemli Detay
Tesettür giyimli bayanların kombin yaparken en çok zorlandıkları detay giydikleri kıyafetlere uygun eşarp ya da şal seçimidir. Çünkü eşarp ya da şal seçimlere hem kişini ten rengine hem de kıyafetinin rengi ve modeline uygun olması gerekir.   Bu konuda tesettürlü genç kesimin desenli eşarp seçmek yerine düz ve sade renk eşarp modeli tercih edilmesi tavsiye edilir.  Ancak burada renk uyumu da ehemmiyet gösteren önemli bir detaydır. Buna örnek vermek gerekirse narçiçeği bir eşarp ile koyu mavi bir tesettür kıyafeti kombin etmek oldukça yanlış bir durum olacaktır.
Tesettür Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Tesettür giyimde kapalı kıyafet seçimi tesettüre hitap etmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu konuda kapalı bayanlar oldukça zorlanmaktadır. Çünkü bir taraftan şık ve zarif olmaya çalışırken diğer taraftan da kıyafetin tesettüre uygun olması gerekmektedir. Bu açıdan tesettür kıyafeti seçerken şu detaylara dikkat etmenizde fayda vardır

  • Seçeceğiniz kıyafetleri özel günlerde giymek için alacaksanız, vücut hatlarınızı belli etmeyen modellerde tercih etmelisiniz.
  • Midi ve mini boy kıyafetlerden uzak durmalısınız. Çünkü kısa kıyafetler tesettüre hitap etmemektedir.
  • Kıyafetiniz ten renginiz uyumlu olması gerekir.
  • Bu hususta gideceğiniz ortamda önemlidir. Kıyafetlerinizi giyeceğiniz ortama uygun olmalıdır.
  • Her zaman ten renginize ve beden ölçülerinize uygun kıyafetler tercih etmelisiniz.

Yaşınıza Uygun Seçimler Yapmalısınız
Tesettür giyimin çeşitlenmesi özellikle genç kesimin ilgisi çektiğinden dolayı tesettürlü gençlerin sayısı da günden günde artmaktadır. Bunu fırsat bile tesettür giyim modacıları da tesettür giyime farklı farklı ürünler katmaktadır. Bu açıdan özellikle genç kesimin hataya düşmeden yaşlarına uygun tesettür kıyafetler seçmemeleri de çok önemlidir.  Özellikle geçen kızlar tesettür giyim k ürünleri seçerken ilk dikkat edecekleri önemli detay yaşlarına uygun modelleri bulmalarıdır.

Kaynak : https://www.modamerve.com


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.