Kadınlar Duysun

Müge Anlı canlı yayınında Aleyna Çakır’ın yardım çığlıkları yürekleri dağladı

14.09.2020
18.335

Müge Anlı İle Tatlı Sert programında ortaya çıkan Aleyna Çakır’ın yardım çığlıkları attığı ses kayıtları duyanların içini parçaladı. Müge Anlı, Adalet Bakanlığı’na seslendi.

Müge Anlı canlı yayınında Aleyna Çakır’ın yardım çığlıkları yürekleri dağladı

3 Haziran’da evinde ölü bulunan, Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen’in ailesi, ATV’de Müge Anlı’nın programında adaletin yerini bulması ve Aleyna Çakır’ın cinayetindeki sır perdesinin aralanması için ellerinden geleni yapıyor. Ortaya çıkan son detaylar ise herkesi şoke etti.

Ses kaydı ortaya çıktı: Son olarak, Aleyna Çakır’ın tırnaklarında erkek DNA’sına ait kalıntıların bulunması genç kızın öldürülmüş olabileceği iddialarını güçlendirmişti. Aleyna Çakır olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Aleyna Çakır’ın eski komşusu, kavga sırasında çektiği ses kaydını canlı yayında dinletti.

“Bırak istemiyorum”: Aleyna’nın apartmanının ses kaydını üst kattan alan komşu Leman Hanım canlı yayında o sesleri dinletti. Ses kaydında “Yardım edin diye bağırırım. Bırak istemiyorum. Defol git, git diyorum” dediği duyuluyor.

Bağrışları üst kattan duyuldu: Aleyna’yı sevdiğini ve korumak istediğini, Aleyna’yı o erkek arkadaşı hakkında uyardığını söyledi. Ufak Ufak başlayan tartışmalar gittikçe kötüleşmiş. Bazı günler Aleyna’nın “Yardım edin, yardım çağırıcam” diye bağırdığını duyuyormuş. Bir gün ne kadar yüksek sesli olduğunu göstermek için ses kaydı almış.

İŞTE O SES KAYDI

Polis serbest bırakmış: Polise gidip şikayet etmiş. Şikayet üzerine polis iki kez gelmiş ama Ümitcan’ı serbest bırakmışlar. Ses kaydının tamamının canlı yayında yayınlanamayacak kadar kötü olduğunu söyleyen Müge Anlı canlı yayında adaletin yerine gelmesi için Adalet Bakanlığı’na seslendi ve ses kaydının dava dosyasına eklenmesini istedi.

Öldürmekle tehdit etmiş: Yayına bağlanan eski komşu ise Aleyna’nın evinden çok sesler geldiğini genç kızın çok dayak yediğini gördüğünü ve Ümit Can’ın kendisini de öldürmekle suçladığını hatta telefonla kendisini de tehdit ettiğini, Aleyna ile görüşmesini yasakladığını ve bir daha telefonlarını bile engellediğini ifade etti.

Müge Anlı’yı da tehdit etti: Müge Anlı, Aleyna Çakır’ın ölümünden sorumlu tutulan şüpheli Ümitcan’ın silah alıp ATV stüdyolarını basacağını söylediğini aktardı. Gelen tehdide sessiz kalmayan Anlı, “İstersen yanıl da gel. Allah seni bir daha yanıltsın. Bir kere yanıldın kızı dövdün canlı yayın yaptın ya… Gelsene, gel, hadi gel… Yaşın da küçük sana da acıyorum. Herkesi tehdit etmeye alışmışsın” dedi.

Soruşturma yeniden açıldı: Asıl ismi Sema Esen olan Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü ile ilgili son olarak ise Müge Anlı Aleyna Çakır’ın ölmeden iki ay önce erkek arkadaşı tarafından dövülüp internette canlı yayın yapıldığının polis tarafından tespit edilmesiyle soruşturmanın yeniden başlatıldığı açıkladı.

Görgü tanıkları var: Sema’nın tırnaklarında erkeğe ait olduğu belirlenen DNA bulunduğu söylendi. İsmini vermek isteyen bir seyirci yayına başlanarak olayla ilgili tanık olduklarını aktardı.

Ağzını kapatmış: Gece 23.000 civarı sokakta bir araba durduğunu aracın içinden Aleyna ve sevgilisinin indiğini Aleyna’nın ve sevgilisinin alkollü olduğu ve bağrıştıklarını gördüğünü bunun ölmeden bir gece önce olduğunu söyledi. Sevgilisinin Aleyna’nın ağzını kapatmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Fadime Hanım (Aleyna’nın temizlikçisi) ve Selin Aksoy (Aleyna’nın arkadaşı) yayına konuk oldular. Müge Anlı Aleyna’nın ölümle ve dayak ile ilgili ayrı dosyaların olduğu ailenin avukatının dilekçe verdiği ve dosyaların birleştirmesi ve Ümit Can’ın tutuklanmasını talep ettiklerini açıkladı.

Katil zanlısı canlı yayına bağlandı: Müge Anlı sosyal medyanın ayağa kalktığımı Ümit Can’ın tutuklanması yönünde baskılar olduğunu ve bunu desteklediğini ifade etti. İddiaların odağında isim Ümitcan yayına bağlanarak suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

İtiraflar geldi: Müge Anlı tüm partiden milletvekillerinin birçok kişinin destek mesajları attığını Aleyna Çakır’ın olayını bizzat inceleyeceklerini bildirdi. Yayına bağlanan birçok görgü tanığı Ümitcan Uygun’un Aleyna Çakır’ı öldürdüğü itirafında bulunduğunu söyledi.

Aleyna Çakır’ın ölümüne ilişkin detaylar

Aleyna Çakır adını kullanan Sema Esen, 3 Haziran’da Ankara Keçiören’deki evinin salonunda yerde yüzüstü yatar halde ve boynunda bornoz kuşağı bağlı bulunmuştu. Genç kızı, cansız bedenini bulan erkek arkadaşı Ümit U.’nun 17 Nisan günü bayıltıncaya kadar dövdüğü ve bu anları da Instagram’dan canlı yayınla paylaştığı ortaya çıktı.

Kaynak: İnternethaber

loading...
Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.