Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak çoğu bayan için en özel olan yerdir. En çok vakit geçirdikleri bu alanda gönüllerince vakit geçirmek bu geçirdiği vakitten zevk almak ister. Zevk almanın yolu ise gönüllerine hitap eden bir mutfaktan geçer. Bu yüzden mutfak dekorasyonu önemli bir rol oynamaktadır

Mutfak, her evde farklı boyutlardadır. Kimileri dar alanlı iken kimileri için ise daha geniş ve ferah bir alan ayrılmıştır. Hatta kimileri Mutfak ve salonu birleştirerek bu alanı iyice genişletmiştir. Fakat her ne boyutta olursa olsun bazı mutfak dekorasyon fikirleriişinize yarayacaktır. Özellikle küçük mutfağa sahip olanlar bu fikirleri hemen uygulamak isteyeceklerdir.

Küçük Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Küçük mutfaklarda kapı bazen büyük sorun olabiliyor. Kapı yerine boncuk perdeler ya da raylı kapı alandan kazanmanız için mükemmel bir çözümdür. Ve tabi mümkün olduğunca küçük elektrikli aletler seçmek gerekir. Dolaplarınızda daha fazla alandan faydalanmak için düzenleyiciler kullanın. Hatta duvar ve dolap iç ve dış kapaklarını kullanmaktan kaçınmayın. Hazırlayacağınız alan sizin büyük kurtarıcınız olacaktır.

Peki şıklık ve zarafet isteyen bayanlar ne yapmalı? İşte sizler için en şık mutfak dekorasyon fikirleri. Öncelikle boğucu renkler yerine birbirine uyumlu daha canlı renkte,birbiriyle uyumlu  açık ve koyu tonların seçilmesi çoğu zaman işe yarar bir fikirdir. Kullanacağınız fayanslarında uyumu büyük önem taşımaktadır. Mutfağınıza bazen şekilli bazen sade düz şekilde olan rafları kullanarak hem bir şıklık hem de yeni bir kullanım alanı elde etmiş olursunuz. Ayrıca avizeler, şamdanlar, abajurlar, çiçekler, dekoratif aynalar ile de hoş ve ferah bir mekan hazırlamanız mümkündür.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.