Mutlu Bir İlişki İçin

36.302
Mutlu Bir İlişki İçin

İlişkide mutlu olmak her çiftin hayal ettiği bir şeydir. Mutlu bir ilişki için çabalamak ilişkide her iki tarafından da sorumluluğu altındadır. Bunun için yükü tek bir tarafa vermek durumu tam tersi bir etkiyle karşılaşmanıza yol açacaktır. Mutlu bir ilişki yürütmek gerçekten kolay bir şey değildir. Başarılı olunduğunda ise hayat yolunda ilerler ve kişiler genellikle çoğu zaman keyiflidir.

Yatağa Ayrı Girilmemeli

Yatağa birlikte girmek mutlu çiftlerin özen gösterdiği bir konudur. Yatağa birlikte girme konusu küslük durumunda da geçerlidir; her şey yolundayken de geçerlidir. Normal şartlarda çiftler uyumak için yatağa girerken ayrı ayrı girmemelidir. Aynı şekilde küslük durumu da yatağa taşınmamalı ve yataklar asla ayrılmamalıdır. Bu durum sadece konunun daha da uzamasına neden olur. Durum ne olursa olsun sarılarak uyumak mutlu bir ilişki için önemlidir.

Geçmiş Sürekli Hatırlatılmamalı

Mutlu bir ilişki için çiftler ilişkileri boyunca geçmişte yaşamış olduğu sıkıntıları sürekli birbirlerinin önüne ısıtıp ısıtıp getirmemelidir. Bu durum hiçbir şeyin çözümü olmayacağı gibi ilişkinin yıpranmasına neden olur. Sürekli aynı konunun, aynı konuşmalar çerçevesinde dile getirilmesi her iki tarafın da haddinden fazla yorulmasına, ilişki üzerine olumsuz düşünmesine ve neticesinde mutsuzluğa neden olur. Bu nedenlerle geçmiş tartışmalara bir sünger çekilmeli ve ilişkinin geleceğine odaklanılmalıdır.

Teknolojik Cihazların Kullanımını Kısıtlayın

Çiftler eve geldiklerinde her biri bir köşede telefon ya da bilgisayarla ilgilendiğinde ilişkiler ciddi anlamda zarar görmektedir. Bu durum ilişkide sohbet adına bir şey bırakmayacağı için zaman içerisinde kopukluklar olmasına neden olur. Bu teknolojik cihazların kullanımının her iki taraf için de kısıtlanması önemlidir. Eve gelindiğinde, bir araya gelindiğinde telefonlar bir kenara bırakılabilmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.