Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

 

Bir evin en önemli yeri kesinlikle oturma odasıdır. Oturma odanızı daha yaşanılır bir alana dönüştürmek istiyorsanız fikirlerimize kulak verin…

Araştırma

Oturma odasını dekore ederken bilgi almak için gazete ve dergilerdeki sayfalara göz atın. İyi fikirleri ve aklınıza yatanları bir kenara not edin.

Merkez Noktası Belirleyin

Oturma odanız için bir merkez noktası belirleyip tasarımı ona göre şekillendirin. Televizyon, kahve masası veya insanların etrafında buluşacağı herhangi bir mobilya olabilir.

Yayın

Oturma odalarında birden çok eşya bulunur. Bunun sonucunda da rahatsız verici bir görüntü oluşur. Lüzumsuz eşyaları odadan çıkartarak odayı ferahlatın.

Açık Duvarlar

Rafları ve televizyon dolabını duvara dayamamızın tek sebebi yerden tasarruf etmektir. Ancak kanepe ver koltukları duvara sabitlemek parlak bir fikir değildir.

Her Şeyin Bir Yeri Olsun

Özellikle küçük oturma odaları o kadar kolay dağılır ki bunu engellemek için de odayı çeşitli kategoriler halinde tasarlayın ve her şeyin yerinde kalmasına özen gösterin.

Perdeler

Perdelerin renkleri ve tarzı oturma odasının bütün atmosferini belirler. Perdeleri, oturma odanızın en baskın mobilyasıyla aynı renkte seçin.

Işıklar

İyi bir ışıklandırma olmadan hiçbir mekan tamamlanmış sayılmaz. Oturma odanızın tarzıyla uyumlu bir lamba seçmelisiniz. Modern tarzda döşenmiş bir oturma odasında klasik bir lamba gereksiz bir kontrast oluşturur.

Bitkiler

Enin her köşesinde olduğu gibi oturma odasında da bitkiler olabilir. Ancak plastik asla olmasın.

Halılar

İyi bir halı oturma odasının hayati bir parçasıdır. Sevdiğiniz aynı zamanda da mobilya ve oturma grubunuzla uyumlu renklerde bir halı tercih edin.

Boş Alan

Oturma odanızın her yerini mobilya yada eşya ile doldurmayın. İçiniz sıkılır. Bunun yerine biraz boş alan bırakın ki nefes alabilesiniz.

 

Koku

Bir oturma odası ne kadar güzel olursa olsun, kötü kokuyorsa eğer orada durulmaz. Odanızı sürekli havalandırmak ve arada sırada güzel aromalı yağlar kullanmak odanıza yaşanabilir bir hava katacaktır.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.