Parmaklarınız Kişiliğiniz Hakkında İpuçları Veriyor

533
Parmaklarınız Kişiliğiniz Hakkında İpuçları Veriyor

Kişilik, karakteristik özellikler insandan insana değişiklik gösteren olgulardır. İnsanlar da yapılan genellemeler sonucunda farklı testler yaparak kişilik farklılıklarını tanımlamaya çalışmışlardır. Bunlardan bir tanesi de parmak boylarının farklı kişilik özelliklerini gösterdiğidir.

El parmaklarımız günlük en çok kullandığımız hatta kullanmadığımız zamanda bile ovuşturarak, masa sandalyeye vurarak garip sesler çıkardığımız organlarımızdır. Onlarla yazar, onlarla yer, onlarla çalışırız, onlarla birinin elini sıkarız. Ancak parmak yapısının insanın kişilik özelliğini yansıttığını biliyor muydunuz ?

İngiltere’de piyasaya çıkan ‘The Finger Book’ (Parmak kitabı) kitabında parmaklarımızın kişilik özelliklerimizden tutun da cinsel özelliklerimize kadar bilmediğimiz birçok konuda fikir sahibi olmamıza yardımcı oluyor. Kitapta özellikle işaret ve yüzük parmaklarının uzunluklarının kişilik, sağlık durumu ve bazı konulardaki kabiliyetlerine göre farklı uzunlukta olduğu anlaşılmıştır.

Örneğin; erkeklerde yüzük parmağının işaret parmağından uzun olması o kişide erkeklik hormonu olan testosteron seviyesinin daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Eğer tam tersi bir durum söz konusu ise yani işaret parmağı yüzük parmağından uzunsa bu seferde kadınlık hormonu olan östrojen seviyesinin yüksek olduğunu gösteriyor. Daha çok kadınlarda görülüyor bu durum.

Parmak uzunluklarının vücut ölçüsüyle orantılı olduğunu söyleyen uzmanlar, parmak uzunluğunun cinsellik ve kişilikle alakalı olduğuna değiniyor.

Yüzük parmağı işaret parmağından kısa olan bir insan; genelde kadındır, idari işler, ev dekorasyonu, sağlık hizmetlerinde başarılıdır. Meme kanseri riski taşır. Eğer erkek ise kalp krizi riski taşır. Şizofrenlik riski fazladır. Çevresini konuşarak etkileyebilir. Özgüveni fazladır. Çocuklarda içine kapanıklık ve duygusallık ön plandadır.

Yüzük parmağı işaret parmağından uzunsa eğer: Hassas ve dışa dönüktür. Risk almaktan korkmaz. Genelde solaktır. Spor dallarında başarılıdır. Normal insanlara göre daha agresiftir. Mükemmel sorun çözen insanlardır. Büyüleyici bir yapıya sahiptirler. Bu tür insanlar genellikle analitik ve sayısal düşünmeye daha yatkındır. Çocuklarda; hiperaktiflik ve anti sosyallik gözlenebilir.

Eşit ve eşite yakın durumda ise; barışsever, iyi bir organizatör, denge unsuru, özverili, ilişkilerinde sadıktırlar.

Daha birçok testle nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Vücudunuz nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu kulağınıza fısıldayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.