Patates Suyunun Faydaları

Patates Suyunun Faydaları

Patates, sağlık ve güzellik için son derece faydalı bir sebzedir. Üstelik genellikle sağlıklı sebzeler insanlar tarafından sevilmezken, patates birçok kişinin en sevdiği sebzelerin de arasında yer alır.
Lezzetli tadı ve faydaları ile vazgeçilmez besinler arasında olan patatesi, zararlı hale dönüştürmemek için kızartmalardan uzak durmak ya da en azından az yağ ile kızartma yapmakta fayda bulunmaktadır.

Mide Ağrıları İçin Patates Suyu Faydaları

Ülser ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarından kaynaklanan ağrılar, pek çok insanın hayat kalitesini düşürmekte ve zor anlar yaşatmaktadır. Piyasada bulunan birçok ilaç, belli süre sonra etkisiz kalırken patates suyu, ciddi bir çözüm olarak kullanılmaktadır.

Mide ağrılarından kurtulmak için patatesin suyunu çıkararak tüketmek gerekmektedir. Patatesin suyunu çıkarmak için yapmanız gereken ise; patatesi rendelemek ve 1 saat kadar kendi haline bırakmaktır. Bir süre sonra göreceksiniz ki patates suyunu bırakmış. Ardından, suyu süzüp bir bardağa alıp tüketebilirsiniz.

Patates Suyunun Cilde Faydası

Patates suyunun cilde faydası, uzun yıllardır bilinen ve uygulanan bir yöntemdir. Patates suyunun cilde faydasını maksimum olarak hissedebilmek için kullanacağınız patatesin taze olması önemli bir ayrıntıdır.
Cildinize patates suyunu uygulamadan önce düzenli kullandığınız cilt temizleyicinizi uygularsanız alacağınız verim artacaktır. Ayrıca, eğer mümkünse haftada 3 kere peeling uygulaması ile beraber patates suyunu kullanmanızda fayda bulunuyor.
Patates suyunu, akşamları yatmadan önce cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayıp, ardından yıkamadan sabaha kadar kendi haline bırakabilirsiniz. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu, daha berrak ve aydınlık bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Vücudu Arındırmak İçin Patates Suyunun Faydaları

Patates, nişastalı içeriği ile bilinen bir sebze olup, her ne kadar pişirilme yöntemleri nedeni ile vücuda ağırlık yapabilecek bir besin olsa da patates suyu tam bir detoks içeceğidir. Karaciğerinizdeki yağlanmayı yok eder ve temizlenmesini sağlar.
Her gün içeceğiniz 150 gram patatesin suyu ile 7-10 gün arası detoks uygulamanız mümkün. 6 ayda bir uygulamayı yinelemeniz sağlığınız açısından son derece faydalı olacaktır. Ekstra olarak bu dönemde, günlük su tüketiminize dikkat etmeniz ve yiyeceklerinizi sağlıklı olarak seçmeniz faydanıza olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.