Kadınlar Duysun

Pişmiş Yumurtada Gri Halkalar Görüyorsanız Dikkat

17.03.2018
27.863
Pişmiş Yumurtada Gri Halkalar Görüyorsanız Dikkat

Çoğu diyetisyen öğle yemeklerin, kahvaltıların ve akşam yemeklerinin yani yediğimiz her yemeğin içerisinde olan yumurtanın anne sütü kadar yararlı bir besin kaynağı olduğunu belirtiyor. Sadece yumurtanın beyazında 100 protein mevcuttur. Bu proteinler kaliteli bir yapıya sahip oldukları için kas hastalıklarına çok iyi gelmektedirler. Sadece kas hastalığı için değil aynı zamanda vücudundaki kas oranını arttırmak isteyen kişilerde tüketebilirler.

Yumurta Sarısı

Yumurtanın sarısı demir ve mineral bakımından oldukça zengindir. Günlük demir ve mineral ihtiyacınızı 1 adet yumurta yiyerek karşılayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta yumurta sarısında bulunan demiri vücudun kullanamamasıdır çünkü aynı zamanda C vitamininede ihtiyaç vardır. Bu yüzden yumurta ile birlikte C vitaminii içeren taze sıkılmış meyve suları ve sebzeleri tüketmeniz gerekmektedir.

Yumurtanın Saçlara ve Beyine Yarar

Yumurtada bir çok mineral ve demirin yanında aynı zamanda çok fazla biyotin vitamini vardır. Biyotin vitamini ise saç, tırnak ve beyin sağlığı açısından çok faydalı bir vitamin türüdür. Yumurtadan biyotin vitaminini alabilmek için beyazının çok iyi pişmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde vücut biyotini kabul eder.

Haşlanmış Yumurtada Gri Halka

Çok fazla haşlanmış veya bekletilmiş yumurtalarda gri halka ortaya çıkar. Bu gri halka yumurtanın içerisinde bulunan vitamin ve protinlerin öldüğüne işarettir. Gri halka oluşan yumurtanını tüketiminden sonra herhangi bir rahatsılzık ortaya çıkmaz ama yumurtada bulunan ve sağlığımıza faydalı olan çoğu mineral ve vitaminlerden yararlanmayız.

Avokadolu Yumurta Salatası Tarifi

Bir yumurta 70 kalori avokado’da ise 160 kalori bulunmaktadır. Bu sizin günlük kahvaltı ihtiyacınızı karşılamaya yeticek bir besin karışımıdır. 1 adet avokadoyu isteğe göre ister ezin isterseniz küp küp doğrayın. Ardından küp küp doğranmış yumurtları avokadoya ekleyin. İçerisine damak zevkinize göre biraz maydanoz veya dere otu ekleyebilirsiniz. Güne sağlıklı ve dinç başlmanın sihirli yolu.

- Sponsor Bağlantılar -
loading...