Regl Dönemlerini Kolaylaştırmak İçin Ne Yapmalı

8.077
Regl Dönemlerini Kolaylaştırmak İçin Ne Yapmalı

Yine mi? dediğiniz o gün geldi. Regl dönemini kolaylaştırmanın bazı yolları var. Kadınların fizyolojik yapılarından dolayı her ay belli günlerde yaşanan zorlu ve sancılı günleri daha rahat atlamak için birkaç yöntemi bu makalemizde sizlerle paylaşıyoruz

Zorluk regl olmadan bir hafta önce başlıyor . Tüm vücutta değişikler baş gösteriyor, tıpkı hamilelik belirtileri gibi. Ödem yapan bir vücut, kendini stres altında hissetme duygusu, üzerinde tuhaf bir baskı ve en kötüsü de ne yaparsan yap kendini çirkin hissetme olayı. Gelelim bunlarla nasıl başedebileceğimize.

Bol Su İçin
Vücuttaki ödemi atmak için yapabileceğimiz en doğru şey yine bol bol su içmektir. Günlük tüketeceğimiz su miktarı en az 1,5-2 litre olmalıdır. İçebilen varsa bu biraz daha fazla da olabilir. Unutmayın su sağlıktır. İçtiğimiz su hem kanımızı temizler, hem de vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcı olur.

Çay Yerine Yeşil Çay
Yeşil çayı genelde tercih etmek aslında en iyisidir. Ancak çay tiryakileri bunu başaramıyorlarsa en azından regl öncesinden başlayarak sonrasına kadar yeşil çay içmelerini önemle tavsiye ediyoruz. Yeşil çayın içimi hoş olduğu gibi, çeşitli aromalara sahip olan türleri de mevcut. En azından bu dönemde günde 1 ya da 2 tane içmek, şişkinlikte gözle görülür bir azalma yaratıyor bilginize.

Doğal Tatlı Yiyin
Regl döneminde tatlı krizi dayanılmaz boyutlara ulaşabiliyor. Hatta bu durum regl öncesinden başlayıp regl sonrasına kadar sürüyor. Bu dönemde tatlı isteğinizi bastırmak için doğal şeker tüketmeye çalışın. Yani kuru meyve, çiğ ceviz, badem ya da normal meyveyi ara öğünlerinizde normal zamandan biraz daha artırarak tüketin. Şekeri az olan kuru erik de güzel bir seçim, söylemedi demeyin. Yaş meyvede ise çok şekerli olan üzüm ve karpuz yerine başka meyveleri tercih etmeniz daha doğru olur.

Light Süt ve Yulaf Ezmesi
Bir diğer yöntem ise sabahları light süt ile yulaf ezmesi veya mısır gevreği yemek. Mısır gevreğinin de light ve kadınların zayıflamasına yardıma olanlarından tercih edin. Hatta çikolatalıları bile var ki onlar tatlı arzumuzu kesmek için daha iyi. Yulaf ezmesi ilk başta midede biraz şişse bile tok tutmada çok başanlı.

Spor Yapın
Şişkinliğin yanında ağrı ve halsizlik özellikle ilk günlerde oldukça fazla oluyor. Bunun için spor yapın, hareket edin. Regl günlerinde ne sporu demeyin, aksine o kadar faydalı ki özellikle bu günlerde yapmalısınız. Bahsettiğimiz spor türü ağır spor değil tabiiki. Plates, esneme-gerinme hareketleri, hafif yürüyüşler, sabahları uyandığınızda birkaç karın ve popo hareketi kaslarınızı inanılmaz gevşetecektir. Regl dönemlerinizde yaptığınız spor kaybettiğiniz enerjinizi fazlasıyla vererek, damarlarınızın açılmasını sağlayarak rahatlama hissi verecektir.

Regl dönemlerinizde halsizlik hissinden bu sayade kurtulabilirsiniz. Regl yaşantınızın belli dönemlerinin kaçınılmaz parçasıdır, bu nedenle kabullenerek kolay ve rahat geçirebilmek için yazdığımız bu yöntemlere başvurmalısınız. Ağrısız, sancısız, keyifli dönemler dileriz..

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.