Saç Dökülmesine Lavanta Kürü

2.442
Saç Dökülmesine Lavanta Kürü

Saç dökülmesi erkek ve kadın olması fark etmeksizin pek çok kişinin sorunu haline gelmektedir. Kimi zaman mevsimsel dökülmeler yaşanırken kimi zaman saç dökülmesinin nedeni yoğun stres ya da vücuttaki eksiklikler olabilir. Her zaman için en iyi çözüm, problemi yok etmek olsa da destekleyici kürler, saç dökülmesini azaltacaktır.

Saç Dökülmesine Lavanta Kürü

Saç dökülmesine lavanta kürü hem kolaylıkla hazırlanabildiği hem de güzel koktuğu ve kısa sürede etki ettiği için sıkça kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Kürün uygulaması için; yaklaşık 3 su bardağı suyun içerisine 1 yemek kaşığı(serpme) kadar lavantayı ekleyip kaynatın. Kaynayan suyun ılınmasının ardından tanelerini süzün.
Eğer saçınız temizse, lavanta kürünü direkt olarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Değilse, öncelikle saçlarınızı yıkamalısınız. Saçlarınızın hem diplerine hem de uçlarına temas etmesi önemli.
Lavanta kürünü iyice süzdüyseniz ve sizi rahatsız eden herhangi bir durum yoksa saçınızı yıkamayabilirsiniz. Güzel kokusu ile bilinen lavanta yıkanmamış olsa da sizi rahatsız etmeyecektir.
Lavantanın, vücudu toksinlerden arındırdığı bilinmekte olup lavanta çayı tüketerek de saç dökülme hızınızı yavaşlatabilirsiniz.

Lavanta Kürüne Ne Kadar Devam Edilmeli?

Lavanta kürünün saçlara herhangi bir zararı olmadığından dolayı uzun süreler boyunca devam etmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Dilerseniz, yalnızca saç dökülmelerinizin arttığı dönemlerde de kullanabilirsiniz. Haftada 2 kere kullanılması ideal olarak kabul edilmektedir. Etki göstermesi için en az 6-8 kere kullanılmalıdır.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Kürler

Saç dökülmesine iyi gelen kürler kişiden kişiye değişmektedir. En iyi sonucu almak adına farklı kürleri denemenizde fayda bulunmakta. Ancak hiçbir kürün 1 kere uygulandığında etki etmesini beklemeyin. En az 1-2 ay boyunca kullandığınızda gözle görünür sonuçlar ortaya çıkacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.