Kadınlar Duysun

Saç Dökülmesini Durdurup Anında Parlatan Saç Maskesi

07.12.2020
122
Saç Dökülmesini Durdurup Anında Parlatan Saç Maskesi

Saç dökülmesi her kadının yaşadığı ortak bir durumdur. Saçımız döküldüğünde modumuz düşer ve kendimizi sağlıksız hissederiz. Her duş aldığımızda ve her sabah uyandığımızda yatağımızda gördüğümüz saç telleri bizi olumsuz etkiler. Saç dökülmenizin sebebi eğer hormonsal veya vücuttaki herhangi bir vitaminin eksikliğinden kaynaklanmıyorsa bu durumdan kurtulmak için saçınıza maske yapmanız dökülmeleri en aza indirecektir. Hatta tarifini vereceğimiz bu malzeme saçınızı o kadar besleyecek ki parlak ve canlı gösterecek. Saçlarınıza bu maskeyi 2 haftada bir uyguladığınızda saçınızdaki değişime inanmanız mümkün olmayabilir. Bu maskenin püf noktalarından biri iyi şekilde uygulanıp saça yedirilmelidir. Bir diğer püf noktası ise durulanırken şampuan değil ılık su kullanılmalıdır. Maskeyi saçınızdan arındırdıktan hemen sonra şampuan uygulayabilirsiniz. Saçınızı soğuk suyla durulamak parlaklığını artırmaya destek olacaktır.

Maske içerisinde bulunan zeytin yağı saç dibine gereken vitamini sağlarken saç uçlarınızı da çatal çatal olan görünümden kurtarır. Bir diğer malzememiz olan yumurta sarısı ise içerisinde bulundurduğu kalsiyumu saçınıza aktarır ve saçınızın kolay kırılmasını önler. Saç dibine uygulanan yumurta sarısı ise saç köklerini güçlendirir ve dökülmeyi önler. Bal saç köklerini güçlendirir ve dökülmeyi durdurmaya yardımcı olur. Saç diplerinde oluşan tahrişi de azaltır ve yaraları iyileştirir. Saç maskesine eklediğimiz süt ise içerisinde bulundurduğu kalsiyum ile saç uçlarındaki kuruluğu alır ve saçı nemlendirir. Limon suyu saç maskemizde bulunan kalsiyumun daha fazla içeri çıkmasını sağlar. Limon içerisinde bulundurduğu c vitamini ile saçlarınızı besler ve parlatır. Saç maskesine zorunlu olmamakla beraber çam terebentini ve tatlı badem yağı eklemenizin hiçbir zararı yoktur. Saç maskenize eklediğiniz faydalı yağlar saçlarınızı güçlendirir. Saç maskesini 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Saç Dökülmesini Durdurup Anında Parlatan Saç Maskesi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı zeytin yağı ( Saç uzunluğunuza göre artırıp azaltabilirsiniz bu ölçü omuz hizasındaki saçlar içindir. )
  • 2 yumurta sarısı ( yine saç uzunluğunuza göre artırabilirsiniz. )
  • 1 yemek kaşığı bal
  • Ilık su veya süt ( saç uçlarınız kuruysa süt kullanabilirsiniz ama yağlı saçlarınız varsa ılık su kullanabilirsiniz. )
  • 3 – 4 damla limon suyu

loading...
Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.