Saç Rengi Nasıl Açılır

1.029
Saç Rengi Nasıl Açılır

Saç rengini açma yöntemleri çok fazladır. Bunlar için birçok farklı zararlı veya zararsız veyahut daha az zararlı olan saç rengi açıcı lar bulunmaktadır. Saçlarınızı ne kadar açmak istediğinize bağlı olarak kullanacağınız saç rengi açma yöntemi değişmektedir. Bunun için saçlarınızı iyi tanımalı ve saçlarınızı yormadan açma işlemini yapmalısınız. Aksi takdirde yanmış, kuru, cansız ve kırık saçlar ile karşılaşabilirsiniz. Sonuç olarak saçlarınızı kestirmek mecburiyetinde bile kalabilirsiniz.

Saç Rengi Nasıl Açılır

Saç, balıkların pulları gibi bir yapıdan oluşur ve bazı saç rengi açıcı maddeler sayesinde bu pullar açılır. Bu pulların içinde olan renk pigmentleri içeriden silinir ve bu sayede saçların rengi açılmış olur. Pigmentler ne kadar alınırsa saçlar o kadar açık renkli olur. Bunun son aşaması beyaz renk saçlardır. Saç rengi nasıl açılır öğrendikten sonra saç rengini açma nasıl yapılır ona bakalım.

Saç Rengi Açma

Saç rengini açmak için, peroksit, oryal, olaplex gibi ürünler kuaförler tarafından kullanılan profesyonel uygulamaya yönelik ürünlerdir. Bunlar belli oranlarda saçın ihtiyacına ve yapısına göre karıştırılarak elde edilir ve kişisinin aşına uygun sürelerde bekletilir ve devamlı kontrol edilir. Bu ürünler oldukça güçlüdür. 15-20 dakikada dramatik renk değişikleri sağlayabilmektedir. Bu sebeple profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Bunun yanı sıra daha uzun sürede saçların rengini daha az açan tam olarak sarı yapamayan doğal ürünlerde bulunmaktadır. Bundan papatya suyu, limon suyu gibi ürünlerdir.

Saç Rengi Açıcı

Yukarıda da bahsettiğim gibi bazı saç rengi açıcılar çok güçlü iken bazılarının gücü daha azdır. Genel olarak en güçlü ürünleri tercih etmektense daha hafif ürünler tercih edilmelidir. Eğer bir profesyonel eşliğinde yapılmayacaksa mutlaka daha az zararlı olan, volumu daha düşük olan ürünler ile başlanmalı ve internetten bol miktarda saç rengi nasıl açılır videoları izlemeleridir. Süreç boyunca saçlar devamlı olarak kontrol edilmeli ve yanmamasına dikkat edilmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.