Kadınlar Duysun

Saçı Düzleştiren Maskeler

15.08.2018
4.491
Saçı Düzleştiren Maskeler

Düz saçlar fazla bakım gerektirmeyen saçlardan olduğu için her kes düz saça sahip olmak ister. Çünkü düz saçlar yıkandıktan hemen sonra şeklini alır, kabarmaz ve elektriklenmez, yukarıdan normal bir lastik toka ile toplanması durumunda bile şık bir görüntü verir.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Düzleşir?

Kıvırcık saçlara sahipseniz ve bu taranmadan şekil vermeye kadar çok zamanınızı alıyor ve bir türlü istediğiniz modele girmiyor ise ve saçınızın elektronik makinalar ile düzleştirilmesini istemiyorsanız evde önerilecek kürleri deneyebilirsiniz. Ispanak saçı düzleştiren bitkiler arasında yer alır. Kıvırcık saçlarınızda denemek için saçı düzleştiren maskeler içerisinde yer alır ve yapılıp uygulanması gayet kolaydır.

Bu kür için 250 gr saplarından ayrılmış ıspanak ve bir yemek kaşığı pirinç nişastası gereklidir. Ayrıca parlaklık istiyorsanız saçlarınızda 1 yemek kaşığı sirke kürün içerisine saça sürülmeden önce eklemek gerekir.

Saç Düzleştiren Kür Yapılışı

250 gr ıspanak yıkanıp çamurları ve saplarından ayıklandıktan sonra derince bir tencereye konulur üzerine 1 yemek kaşığı pirinç nişastası eklenir ve 2 bardak su ile normal ateşte ortalama 30 dakika karıştırılarak pişirilir. Bu karışım ıspanaklar renk değiştirene kadar devam eder elde edilen karışım blenderden geçirilerek mama kıvamına getirilir.

Saç Düzleştirme Kürü Saça Uygulanışı

Kıvırcık ve temiz olarak taranan saça bu karışım özenle sürülür. Daha sonra bu karışımlı saçı streç film ile iyice sarın ortalama 1,5- 2 saat bu halde bekleyin. Saçlarınızın yumuşayıp düzleştiğini daha saçlarınızı yıkamadan hissedeceksiniz. Bu süre bitiminden sora saçlarınızda kalıntı kalmayacak şekilde güzelce yıkayın saçınız sert bir saç ise kremleme de yapabilirsiniz. Arındırılan saçı duruladıktan sonra havlu ile kurutun. Farkı gözlerinizle görün. Bu işlemi ayda bir defa uyguladığınız takdirde saçlarınız iyice düzleşecektir.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.