Sevgilinizin İyi Bir Baba OIacağını Nasıl Anlarsınız

20.804
Sevgilinizin İyi Bir Baba OIacağını Nasıl Anlarsınız

1. Ayrıntılara önem verip, küçük mutlulukların peşinde koşması.
Sabahları ona hazırladığınız kahve için size teşekkür eden, sizin bile unuttuğunuz zamanlarda kardeşinizin doğum gününü kutlamayı asla unutmayan, pahalı hediyelerle değil de ihtiyacınız olan küçük ayrıntılarla size sürpriz yapan bir sevgili; elbette ki ileride çocuğunuzun küçük problemlerine de kafa yoracak, onunla ilgili ayrıntıları asla değersizleştirmeyecektir. Bu özellikte birini, seneler sonra çocuğunuzun çok da ilgi çekici olmayan salyangoz koleksiyonunu sıkılmadan, ilgiyle incelerken bulabilirsiniz.

2. İtiraz etmeden sizin istediğiniz filmi izlemeyi kabul etmesi.
Aksiyon meraklısı olmasına rağmen sırf siz istediniz diye sizinle animasyon filmi izlemeyi kabul ediyorsa; bu, erkek arkadaşınızın sizin ilgi alanlarınıza zaman ayırmak istediğini ve saygı duyduğunu gösterir. Bu özelliklere sahip biri ileride özel hayatıyla iş hayatını dengede tutmayı başarabilecek, çocuğunuzun gösterilerini iş yoğunluğu sebebiyle kaçırmayacak ve cuma akşamı yemeklerinizi iş toplantısı gibi sebeplerle ertelemek istemeyecektir.

3. Eğlenmeye ve eğlendirmeye olan merakı.
Halihazırda komik ve eğlenceli bulduğunuz sevgilinizi, ileride çocuğunuzu eğlendirirken canlandırmak çok da zor değil aslında. Bulunduğu herhangi bir yere kolayca uyum sağlayan, esprileriyle ortamı canlandıran bir sevgili, ileride baba olduğunda küçük kızıyla evcilik oynamaktan, onun küçük çay partilerinin baş konuğu olmaktan asla çekinmeyecektir.

Sizi sıkıştırıp nefesiniz kesilene kadar gıdıklayan sevgilinizle yaşadığınız o tatlı anlarda, aynı şeyleri çocuğunuza da yaptığını düşünürken bulabilirsiniz kendinizi.

4. Arada rutinden uzaklaşıp, akşam yemeği için atıştırmalık bir şeyler hazırlaması.
Çocuklar için en iyi baba, zaman zaman çocukları için kuralları çiğneyebilen babadır. Evet belki yemek konusunda çok iyi değil ya da yemek kitaplarından bakarak harikalar yaratmıyor fakat çocuklarınızın gözünde “babamın yaptığı yemek!” etkisi yaratacağı kesin.

5. İnsan içinde sarılmaktan çekinmemesi.
Topluluk içinde size olan sevgisini belli etmekten çekinmeyen, küçük öpücükleri ve sarılmalarıyla içinizi ısıtan bu kişinin, ileride sevgisini çocuklarının üzerinden eksik etmeyecek bir baba olacağına eminiz.

6. Üzüleceğinizi bilse de, sizin için doğru olanı söylemekten asla vazgeçmemesi.
Her ne kadar sizin için en cezbedici özelliği centilmen oluşu olsa da; itiraf edin, herkes için doğru olanı çekinmeden söyleyebildiği zamanlar da sizin için bir o kadar çekici oluyor. Onun bu tavrı, sizi kesinlikle çok daha iyi yerlere taşıyor bundan emin olabilirsiniz.

Kariyeriniz, ikili ilişkileriniz ya da aklınıza gelen herhangi bir konuda dürüst bir tavsiye almak istiyorsanız, danışmanız gereken kişi ta kendisi. Bu kadar ağrıbaşlı ve akıllı bir sevgilinin ileride çocuklarına karşı tutumunu tahmin etmek çok zor olmasa gerek, elinizden kaçırmayın yeter.

7. Sinirlerine her daim hakim olabilmesi.
Bebekler ilk doğduklarında her ne kadar melek gibi görünseler de, bu demek değil ki zaman zaman ebeveynlerini çileden çıkarıp “Nerden doğurdum seni!” diye isyan ettirmiyorlar. Şimdiki ilişkinizde, sizinle olan tartışmalarında ya da gündelik hayatta başına gelen talihsiz durumlarda sinirlerine hakim olmayı becerebilen, en öfkeli anında bile karakterinden ödün vermeyen bir sevgili, eminiz ki ileride aynı sabrı çocuklarına karşı da gösterecektir.

8. Elinin; tamir, kurulum gibi güç gerektiren ev işlerine yatkın olması.
Alınan bir eşyayı kurmak değil burada bahsettiğimiz; kırılan mobilyaları, bozulan elektronik eşyaları tamir edebilen bir sevgiliye sahipseniz çok şanslısınız. Sorumluluk duygusu oldukça gelişmiş olan erkek arkadaşınıza, ileride çocuklarına iyi bir rehber olacağı konusunda sonsuza kadar güvenebilirsiniz.

Bir baba olarak çocuklarını karşısına alıp, onlara sorunlarını nasıl anlatmaları gerektiğini ve bu sorunları kendi kendilerine nasıl çözebileceklerini bıkmadan usanmadan öğretmeye çalışacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.