Şıklığın Vazgeçilmez Klasiği: Şifon Abiye Modelleri

Şıklığın Vazgeçilmez Klasiği: Şifon Abiye Modelleri

İsterseniz özel bir davette, isterseniz günlük giyiminizde tercih edin şifon her daim şık görünmenizi sağlar. 2015 yılı sokak modasında da sıkça rastladığımız şifon detaylar 2016 yılında da moda olmaya devam edecekler. Şifon abiye modelleri, bu senin abiye elbiseleri içinde en çok tercih edilenlerden.

Şifon Kumaş Hangi Giysilerde Kullanılır?

Şifonun kullanım alanı oldukça geniş olmakla birlikte şeffaf bir kumaş olması sebebiyle muhakkak astar kullanılarak yapılması gerekir. Şifon kumaş genellikle ;

  1. Gömlek ve bluzlar,
  2. Abiye Elbiseler,
  3. Etekler,
  4. Fular ve şallarda kullanılır.

Şifon abiye modelleri 2016 yılında da tuvaletlerde kullanılacağı gibi gömlek ve bluzlarda da varlığını sürdürecek. Özellikle desenli şifonların kullanılacağı 2016 yılında rengarenk renkler ve neonun geri döndüğünü göreceğiz.
Elbiselere fazlaca yakıştırdığımız şifonları asimetrik kesimler şeklinde uçuş uçuş dalgalanırken göreceğiz. Özel bir davete gideceksiniz, astarı daha kısa olan uzun modeller tercih edebilirsiniz. Özellikle bahar aylarının olmazsa olmazı şifon elbiseler günün her saatinde giyebileceğiniz tasarımlarla şık olduğunuz kadar seksi görünmenizi de sağlayacak.

Abiye Seçiminde Şifon Detaylar

Abiye denildiğinde ilk akla gelen şifon abiye modelleri özellikle pileli kumaşlar ve işlemelerle kullanıldığında oldukça şık görünmenizi sağlar. Kadınların ilk katıldıkları davet olan mezuniyet balolarında başlayan şıklık telaşları, nişan, düğün ya da diğer özel günlerde yıllarca devam eder. Genç kızlar için uçuş uçuş modellerde açık renkler tercih edilirken, 30’lu yaşlara gelen kadınlar saks mavisi, bordo, kırmızı ve tabi ki siyah gibi iddialı renkler tercih ederken, 40’lı yaşlardan sonra tekrar uçuk renklere bir dönüş yaşanır.

Şifon Abiye Modelleri Neyle Kombinlenir?

Ayakkabı ve çanta olarak metalik renkler ile taş süslemeli modeller seçilebilir. Eğer şifon abiyenizde taş işlemeli detaylar varsa takı seçiminizde taşlı modeller kullanmamalısınız. Ancak sadece şifon kumaştan bir elbiseniz varsa taşlı kolye ve bileklikler ayakkabılarınızla uyum sağlayan renklerde olmalı.

Desenli Abiyeler

Desenli şifonlar abiye elbiselerde fazla tercih edilmemekle birlikte tercih edildiği durumlarda vücut kusurlarınızı gizleyen detaylar yapabilirsiniz. Örneğin, büyük göğüslerden şikayetçiyseniz göğüs kısmında düz renkler, küçük göğüsleriniz varsa bol desenli renkler kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.