Sivilci Lekelerinden Kurtulun

107.709
Sivilci Lekelerinden Kurtulun

Daha az dikkat çektiği yönünde kendinizi kandırdınız ve sivilcenizi sıktınız. Buraya kadar tamam mıyız? Fondötenle onu gizlemeden evvel yapman gereken şeyi söylüyoruz, en az 30 faktör bir güneş koruyucuyu cilde uygulamak. Aksi takdirde bir sonraki yöntemlerin hepsini uygula, yine de bir faydası olmaz.

Neden mi?

Yaralar güneşe karşı çok hassas ve siz sıktığınız için de artık savunmasızlar. Onları sizin yerinize başka bir şeyin korumasını sağlamalısınız: Güneş kremi!

Lekeler için size ilk tavsiye edeceğimiz şey: Elma sirkesi!

Bunu Sağır Sultan bile duymuştur eminim; ama kaldıysa duymayan birisi, atlamak olmaz. Elma sirkesi cildin ihtiyacı olan vitaminleri(A, C, E, P, B2) içerdiğinden, mucizevi bir şey desek yeridir.

Gün sonunda cildinizi yıkadınız, temizlediniz. Ardından seyreltilmiş elma sirkesini yüzünüze uygulayın.

Nasıl mı?

1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 yemek kaşığı suyu karıştırın. Bir parça pamuk ile cildinize uygulayın. Yarım saat boyunca cildinizde bekletin. O sizin yaptığınız hataları onarırken, siz ise keyfinize bakın. Sonra da yıkayın ve gece kreminizi uygulayıp misler gibi uyuyun.

Cildin kaybettiği sıvıyı, cilde yeniden kazandırmak da oluşan lekelere iyi gelecektir. Bunu sağlayacak şey ise en organiğinden bal!

Organik bal bulmak, çölde su bulmak kadar zor biliyoruz. Ancak artık köydeki tanıdıklardan mı sipariş edersiniz, evde kovanla arı mı beslersiniz o sizin bileceğiniz iş. Ama ne yapın, ne edin bulun.

Çünkü, 1 yemek kaşığı kadar organik balı tüm yüzüne uyguladıktan sonra 15-20 dakika bekletmek, cilde cenneti yaşatmak gibi bir etki yaratacak. Emin olun 🙂

Azıcık da doğanın iyileştirici gücü otlardan faydalanalım: Sinir Otu

Sinir otunun yaprakları akne ve sivilce gibi cilt lekelerinin giderilmesini sağlıyor. Aktardan aldığınız sinir otu yapraklarını bir havana koyarak ezin ve suyunu çıkarın. Çıkan su ile cildinize kompres yapın. Yarım saat kadar beklettikten sonra yıkayın.

Bu yöntem sadece cilt lekelerinin gitmesine değil, aynı zamanda yeni çıkan sivilcenin çabuk sönmesine de yardım edecektir. Yani iki taraflı süperlik 🙂

Böyle bir ot olduğundan bizim de şüphelerimiz vardı, ta ki ergenlik dönemimde annelerimiz ısrarla sivilcemizi bunla silene kadar; karşınızda Sabun Otu!

Aktardan bulacağınız sabun otu kökünü suyun içerisinde kaynatıp, demlenmeye bırakın. Çıkan suyu ılıdığında sadece lekeli olan bölgelere uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü tamamen yıkayın.

Uyarı: Sabun otu kökü tam bir kocakarı yöntemi olmakla birlikte, kremlere taş çıkartır.

Bahçenizde varsa oradan, yoksa konu komşunun bahçesinden çalabileceğiniz yardımcınız: Ceviz Yaprakları!

1 avuç ceviz yaprağını, 1 bardak suda kaynatın ve demleyin. Çıkan suyu cildinize pamuk yardımıyla uygulayın, yarım saat bekletin. Soğuk suyla yıkadıktan sonra, ceviz yaprağının iyileştirici gücünü düşünerek hayatınıza devam edin. Düşündük de son söylediğimizi yapmasanız da olur yani 🙂

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.