Kadınlar Duysun

Siyah Maske Nedir ? Siyah Maske Kullanımı

15.02.2017
12.493

Son zamanlar da en çok satın alınan güzellik ürünlerinden siyah maske, cildi derinlemesine temizler.

Siyah Maske Nedir ? Siyah Maske Kullanımı

Son zamanlar da en çok satın alınan güzellik ürünlerinden siyah maske, cildi derinlemesine temizler. Gözle görülmeyen siyah noktalardan ve lekelerden kurtulmanın birebir yolu bu maskeyi kullanmaktan geçer. Siyah maske tamamen doğal bir yapıya sahiptir. Bu yüzden cilde bir zararı yoktur. Ürün eczanelerde kozmetik mağazalarında ve aktarlarda satılmaktadır. Siyah maske piyasaya sürülmeden önce bir çok dermatolojik testten geçmiştir ve herhangi bir zararı tespit edilmemiştir. Cildinizde var olan siyah nokta, sivilce ve lekelerden kurtulmanızın yanı sıra aynı zamanda uygulanan yeri besler ve daha sağlıklı bir görünüm verir.

Siyah Maske Nedir ?

Siyah maskenin etken maddesi toprağın altında kalan polifenollerdir. Bu polifenoller işlenir ve daha sonra siyah maskeyi ortaya çıkarır. Normal, kuru veya yağlı ciltler için uygundur. İçeriğin de çinko, molibden, kalsiyum, potasyum ve çeşitli vitaminler vardır. Bu yüzden ciltte oluşan ödemleri engeller. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir etkisi de vardır. Yüze herhangi bir zararı olmadığı gibi düzenli kullanımdan sonra yüzün yağ oranını da dengelemede yardımcı olur. Siyah maskenin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi kullanımdan sonra etkisinin yüzde yüz görülmesidir. Bu maskenin iki türlüsü mevcuttur; Soyularak temizlenen ve yıkanarak temizlenen.

Siyah Maske Kullanımı

Siyah maskeyi kullanmadan önce en dikkat edilmesi gereken şey yüzün ıslak veya nemli olmamasıdır. Aksi takdir maske etkisini gösteremez. Siyah maske etkili bir yapıya sahip olduğu için yüze çok fazla oranda sürülmemesi gerekir. Cildi temizledikten sonra ince bir tabaka halinde sürmek yeterli olacaktır. Bir dikkat edilmesi gereken husus ise göz ve dudaklara sürülmemesidir. Yüzün bu bölgeleri açık kalacak şekilde uygulanır. Daha sonra maskenin kuruması beklenir ve soyarak ciltten temizlenir. Yıkanarak temizlenen de ise yine maskenin kuruması beklenir ve yıkanarak ciltten arındırılır. Siyah maske vücudun her yerine uygulanabilir bir özelliğe sahiptir.


Pinterestte Bizi Takip Et
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.