Siyah Noktalardan 4 Adımda Kurtulun

Siyah Noktalardan 4 Adımda Kurtulun

Siyah noktalar özellikle ergenlik çağından itibaren kâbus gibi yüzünüzün çeşitli yerlerinde oluşan, yağ, kir birikintisinin sonucunda oluşan kötü görüntülü ucu siyah olarak görünen aknelerdir. Akne problemi sıkıldığı zaman doğru müdahale edilmediğinde yüzünüzde iz bırakabileceği için dikkatli olunmalıdır.

Yüzünüz vücudunuzun en değerli aksesuarıdır. Bu yüzden en çok dikkat ve özeni göstermenizi bekler. Yüzünüzde kalan makyaj artıkları, kötü hava şartlarının yüzünüzde bıraktığı kötü bir görüntüye yol açacağından kimyasal içeren ürünlerden uzak durmalısınız. Doğal yollarla yüzünüzdeki siyah noktalardan kurtulmak olabildiğince kolay yollara sahiptir.

Yüzünüzü Temiz Tutmalısınız

Yüzünüz temiz olmadığında yağ bezelerinin yani siyah noktaların oluşumu daha da kolaylaşır. Siyah noktalar yüzünüzün kötü görünmesine yol açacağı için oldukça dikkatli bir şekilde cilt temizliği yapılmalıdır. Cildi asla tıkamamalı, gözenekleri kapatmamalısınız. Gözenekler tıkandığında cilt sebum salgılamaya başladığında hava ile temas halinde bulunduktan sonra cilt yüzeyinde ucu siyah olarak görülen akneler meydana gelmeye başlamış olacaktır. Seçtiğiniz temizlik şeklinin net bir şekilde yağı ve kiri vücuttan arındırması gereklidir.

Cildinize Masaj Yapmalısınız

Küçük bir sünger yardımıyla yüzünüze masaj yapmalısınız. Bu yaptığınız işlemi yumuşak dokunuşlarla yaptığınızda hem yüzünüzdeki fazla yağı alabilir hem de her dokunuşunuzda hücrelerinizi yenileyebilirsiniz. Masaj yapacağınız zamanda oldukça önemlidir. Uyumadan önce makyajınızı temizlemeli ve mutlaka iyice temizledikten sonra nemlendirici yardımıyla masaj yapmalısınız.

Sık Sık Buhar Banyosu Yapın

Siyah NoktaBuhar cildi içten içe rahatlatır, temizler ve arındırır. Bu yüzden sık sık buhar banyosu yapmalısınız. Bu işlemi sadece yüzünüz üzerinde değil vücudunuz içinde yapabilirsiniz. Fakat siyah noktalardan ve aknelerden kurtulmak için yapacağınız buhar banyoları için büyük paralar verip cilt bakım salonlarına gitmenize de aslında hiç ihtiyacınız olmayacaktır. Evde bir kabın içerisine iyice kaynamış suyu boşaltın ve eğilip yüzünüzü üzerine doğru tutun. Siyah noktaları ve cildi rahatlatacaktır. Üzerinize havlu örterseniz buhar çıkışını engelleyeceğiniz içinde büyük bir fayda görebilirsiniz.

Siyah Noktaları Pamukla Sıkıp Temizleyin

Cildinizdeki belirginleşmiş siyah noktaları iki parmağınız yardımıyla sıkın ve içinden çıkan kirin asla başka bir yere değmemesine dikkat etmelisiniz. Pamuk yardımıyla siyah noktalarınızın üzerine bastırmalısınız. Bu şekilde siyah noktalarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.