Soğan Suyu İle Saç Uzatma

55.940
Soğan Suyu İle Saç Uzatma

Pek çok kadın uzun saçlara sahip olmak ister. Ancak ne yazık ki bu saçlara kendiliğinden ulaşabilen şanslı kadınların sayısı son derece az. Çeşitli saç uzatma yöntemleri sayesinde saçın daha hızlı uzaması amaçlanmaktadır. Kimileri, yedikleri ve içtikleri ile içten besleme yaparak saçlarını uzatmak isterken kimileri de saç uzatma kürlerinden yararlanır. En etkilisi, ikisini beraber sürdürmektir. Soğan suyu ile saç uzatma da sıkça tercih edilen popüler yöntemler arasında yer almaktadır. Peki, gerçekten de soğan suyu saç uzatır mı?

Soğan Suyu İle Saç Uzatma

Soğan suyu saçların kısa sürede uzamasına yardımcı olan etkili bir yöntemdir. Ancak her yöntemin önemli püf noktaları olduğu gibi soğan ile saç uzatma yönteminin işe yaraması için de bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmekte.

Soğan Suyu Nasıl Uygulanır?

Saç uzatmak için soğan suyu hazırlarken kullanacağınız soğanın kırmızı renkli olması alacağınız sonucun daha iyi olmasını sağlayacaktır. Saç uzunluğunuza göre değişmekle beraber 1-2 soğanı soyduktan sonra rendeleyebilir ya da rondodan geçirebilirsiniz. Ardından taneleri kaldıysa bunları tamamen yok ettikten sonra elde ettiğiniz soğan suyunu bir pamuk yardımı ile saç köklerinize sürmelisiniz. Artan soğan suyunu da saç uçlarına uygulayabilirsiniz. 30-60 dakika arası beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak, bu yöntemin ciddi anlamda rahatsız edici bir kokusu olduğu olduğunu unutmamanızda fayda var. Kokunun azalması adına çeşitli bitkisel yağlar ya da sirkeden yararlanabilirsiniz.

Soğan Suyu Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

En verimli sonucu almak adına 2 ay kadar süre ile soğan suyu uygulamasına devam etmeniz önerilir. Ancak yaz aylarında oluşacak koku daha da artacağından dolayı, uygulamayı kış aylarına denk getirmeniz daha uygun olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.