Soğanın Mucizevi Etkileri

69.243
Soğanın Mucizevi Etkileri

Soğan içeriğindeki antibiyotik nedeni ile vücut için son derece etkili bir ilaç olma özelliği bulunur. Pek çok alanda etkili olan soğanın öksürükten kulak çınlamasına kadar farklı rahatsızlıklarda etkili olması neredeyse kesin gibi. Kulağa soğan ile müdahale ettiğinizde hızla alacağınız sonuç sizi şaşırtacak.

1.Öksürük Tedavisi İçin Soğan

Kronik öksürük üzerinde birçok eczai ilaçtan çok daha etkili olan soğan birkaç gün içinde öksürüğünüzün geçmesine yardımcı olur. Soğanı su içerisinde bir taşım kaynatın ve bu suyu günde bir kez aç karnına tüketin. Nefesinizin kokmasından korkuyor iseniz sakız çiğneyebilir ya da sık sık dişlerinizi fırçalamayı deneyebilirsiniz.

2.Ateş Düşürücü Olarak Soğan

Yüksek ateş ile karşı karşıya kaldığınızda ayak tabanınızın her tarafına dokunacak şekilde çorabınızın içine soğan dilimleri yerleştirin. Ateşiniz kısa sürede düşecektir.

3.Nezle Ve Grip İçin Soğan Kürü

Kış aylarının kabusu olan uzun nezlelerden kısa sürede kurtulabilmek için soğan suyu içmeyi deneyebilirsiniz. Ya da çayınızı soğan ile kaynatabilir ve yanında dilimlenmiş ve tuzlanmış soğan tüketebilirsiniz. Bu kürün ardından sıcak bir uyku çekin, nezlenizin yavaşlamış olduğuna tanıklık edeceksiniz.

4.Kulak Ağrıları, Çınlaması Ve Uğultusu İçin Soğan

Kulağa sokulan soğanın mucizevi etkisini henüz duymadıysanız bu tedavi yöntemi sizi oldukça şaşırtacak. Kulağa soğan koymak hızlı ve etkili bir tedavi yöntemidir. Kulağa sokulan soğanın mucizevi etkisi sizi şaşırtacak kadar kısa bir sürede ortaya çıkar. Kulak ağrıları, kulak uğuldamaları gibi sorunlar için soğanın cücüğünü ortadan ikiye ayırın ve bir saat kadar kulağınızın içinde tutun. Kulağa soğan koyarak iyileşebildiğinizi görmek sizi etkileyecek.

5.Ruhsal Sağlık İçin Soğan

Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarması hem göz sağlığınıza iyi gelir hem de birikmiş ağlama ihtiyacının giderilmesine yardımcı olur.

6.Yaraların Tedavisi İçin Soğan

Yaralarınızın üzerine zarı soyulmuş bir parça soğan yerleştirerek kısa sürede iyileşmelerine yardımcı olabilirsiniz.

7.Ameliyat İzlerinin Tedavisi İçin Soğan

Rahatsız edici ameliyat yaralarına sahipseniz bir parça soğanı izlerin üzerinde gezdirerek hızla iyileşmelerini sağlayabilirsiniz.

8.Acil İltihap Tedavisi İçin Soğan

Enfeksiyon kapmış yaranın üzerine kaynatılmış süt ile ıslatılmış bir parça ekmek ve rendelenmiş soğanı iki saat boyunca uygulayın. İltihap iki saatin sonunda çözülerek vücudunuzdan ayrılır.

9.Güneş Yanıklarının Tedavisinde Soğan

Çok ileri seviyede olmadıkça güneş yanıklarınızın üzerine soğan dilimleri koyabilirsiniz. Soğanın suyunu iyice çeken cildinizin üzerine yumurta akı uygulayarak acıdan kısa süre kurtulabilirsiniz.

10.Haşereleri Uzaklaştırmak İçin Soğan

Eğer bir böcek tarafından ısırılmak istemiyorsanız veya sivrisinekleri uzaklaştırmak niyetindeyseniz birkaç parça soğanı daima yakınızda bulundurun. Sinekler ve arılar soğanın yanına yaklaşamayacaktır

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.