Kadınlar Duysun

Son Dakika: Beştepe’deki Zirve Sonrası Koronavirüse Karşı Yurt İçinde Alınan Önlemler Açıklandı

12.03.2020
3.978

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirlere ilişkin Beştepe’de yapılan toplantı sonrası alınan tedbirlere ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın önemli açıklamalarda bulunuyor.

Son Dakika: Beştepe’deki Zirve Sonrası Koronavirüse Karşı Yurt İçinde Alınan Önlemler Açıklandı

İşte Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklamalarından satır başları;

Koronavirüse karşı alınan tedbirler ve bundan sonra alınacak tedbirler kapsamlı bir şekilde değerlendirildi. Uzmanların tavsiyeleri ve ilgili birimlerin tavsiyeleri ile bu tedbirler kararlı bir şekilde uygulandı. Alınan tedbirleri kararlılıkla yürütmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız paniğe kapılmasın. İlk orta ve lise okulları 16 Mart’tan itibaren 1 hafta tatil edilecek. Uzaktan eğitim olacaktır. Üniversitelerimizle ilgili 16 mart tarihinden itibaren üniversitelerimiz 3 hafta tatil edilecektir.

Etkinlikler uzmanların yaptığı tavsiyeler çerçevesinde spor müsabakaların nisan sonuna kadar seyircisiz oynanması karar alınmıştır.

Daha önce bakanımızın ad ifade ettiği gibi yurt dışından Türkiye’ye gelen vatandaşlarımızın kendilerini kontrol etmeleri büyük önem arz etmektedir. Bu süreci paniğe kapılmadan birlikte atlatma kabiliyetine sahibiz. Hayatımızda bir panik havası yaratmadan tedbirleri uygulamak suretiyle hep birlikte yürüteceğiz.

Kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışı izne tabi olacaktır.

(Koronaviüs salgını) Bu süreci, el birliğiyle ne rehavete ne de paniğe kapılmadan, inşallah birlikte atlatma imkan ve kabiliyetine sahibiz.

(Kovid-19 salgını) Dünyadaki tabloya baktığınızda Türkiye’de alınan tedbirlerin etkili olduğunu görüyoruz.

Öğrenciler, 23 Mart’tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.

Sağlık durumu iyi etrafında onunla ilgili karantinaya alınan kişilerde sorun yok. Yapılan testler sonucunda 1 kişide pozitif çıktı sonuçlar.

İtalya’da tahliye planımız yok. Vatandaşlarımızın kendilerini koruma altına almaları önemli.

Şu an itibariyle tek vaka. Tespit edilen tek vaka var.

Cumhurbaşkanımızın yurt dışı planlarını da bir süre erteliyoruz.

Dershanelere tavsiyemiz okullarla ilgili ara verme takvimine kendilerini uydurmaları.

Pinterestte Bizi Takip Et
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.