Tırnak Beyazlatma

33.864
Tırnak Beyazlatma

Tırnak temizlik açısından çok önemli bir bölgedir. Pis olduğunda veya rengi beyazdan farklı bir renk olduğunda hemen dikkat çeker ve kötü bir duruma düşmeye sebep olabilir. Bu sebeple tırnak temizliği son derece önemlidir.
Özellikle bayanlar tırnak ve el bakımına çok özen gösterirler. Manikür ve pedikür yaptıran hanımlar el ve tırnak bakımını evde kendileri yapabilmektedirler. Devamlı oje süren bayanların tırnaklarında sararmalar meydana gelmektedir. Bunun dışında vitaminsizlik de tırnak sararmasına sebep olmaktadır. 

Tırnak Sararması İçin Ne Yapılmalıdır?

Tırnaklar vitaminsiz kalındığı zaman sararabilmektedir. Bu sebeple böyle bir problem yaşayan kişilerin sağlıklı beslenmeye çalışmaları meyve ve sebze tüketmeleri gerekmektedir. 
Bunun dışında kısa sürede sararan tırnakları beyazlatan bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama her evde bulunan malzemeler ile hazırlanabilmekte ve çok kısa bir sürede etkisini göstermektedir. 

Sararan Tırnaklar İçin Kür Uygulaması 

Malzemeler

Beyazlatıcı diş macunu
Diş fırçası

Uygulanışı

Beyazlatıcı özelliği bulunan diş macunu diş fırçasının üzerine sıkılır ve tırnaklar 5 dakika kadar fırçalanır. İşlem tüm tırnaklara uygulandığı zaman durulanır ve diş macunundan tamamen arındırılır. Daha sonra nemlendirici krem ile eller yumuşatılır.  Bu uygulama uygulandığı andan itibaren etkisini gösterecektir. 
Sararan tırnaklara sahip olan kişilerin sağlıksız oldukları belli olur. Özellikle vitamin eksikliği olan kişilerde görülmektedir. Bu sebeple bu uygulama yapıldığı zaman bol bol su içilmeli aynı zamanda aşırıya kaçmadan meyve ve sebze tüketilmelidir. Yağlı yiyecekler yerine faydalı sebze yemekleri tüketildiği zaman bu durumun azaldığı görülecektir. Bunun dışında çok fazla oje kullanılmamalıdır. Bir süre tırnaklar güçlendirilmelidir.
Bunun dışında bir limon ikiye bölünerek tırnaklara sürülebilir. Bu uygulama tırnakların sağlamlaşmasını ve güçlenmesini sağlamaktadır.
  

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.