Kadınlar Duysun

Tırnaklar Neden Kırılır ? Tırnak Kırılmasının Nedenleri

18.12.2017
1.355
Tırnaklar Neden Kırılır ? Tırnak Kırılmasının Nedenleri

İnsanların elleri görünüm açısından son derece önemlidir. Bir eli güzel gösteren ise büyük ölçüde tırnaklarıdır. Ancak tırnakların kırılması ya da zayıf görünmesi bu görüntünün bozuk olmasına neden olabiliyor. Her türlü bakımı yapan kadınlarda dahi tırnak kırılması sorunu ile karşılaşılabiliyor. Tırnaklar neden kırılır sorusunun cevabını her yaş grubundan kadın merak ediyor.

Tırnakların Kırılma Nedenleri

Tırnaklar neden incelir sorusuna verilebilecek en güzel yanıt vücudun yetersiz beslenmesi olabilir. İnsanlar yetersiz ve dengesiz beslenmenin ilk belirtilerini tırnaklarda çok rahat bir şekilde gözlemleyebilirler. Tırnak kırılmasının sebepleri ise birden fazladır. Manganez eksikliği durumunda vücudunuzda birtakım belirtilerin oluştuğunu görebilirsiniz. Bunlardan biri de tırnakların incelmesi ve kırılmasıdır.

İnsanlarda görülmesinin en sık karşılaşılan bir diğer sebebi de vitamin eksikliğidir. Bunların yanında demir, kalsiyum ve protein eksikliği durumunda da bu sorun ortaya çıkabiliyor. Karşılaşılan bu sorunların yanında çok sık olarak oje kullanan insanların tırnaklarında asetonun yıpratıcı etkisi nedeniyle de kırılmalar ortaya çıkabiliyor.

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnak kırılmasının önüne geçebilmek için tırnaklarınızı fazla uzatmamaya özen göstermelisiniz. Aynı şekilde yan kısımlarını çok fazla törpü ile inceltmemeniz gerekiyor. Tırnak bakımını ihmal etmemek ve sürekli olarak nemli tutmak da tırnakların kırılmasını önleyecektir. Tırnaklarınızı bir şeyleri açarken zorlamamalısınız. Bulaşık yıkarken de sürekli olarak eldiven giymeye özen göstermeniz gerekiyor.

Tırnaklar Nasıl Sağlıklı Görünür?

Sürekli bakım yapılan ve nemlendirilen tırnaklar her zaman bakımlı ve sağlıklı görünecektir. Aynı zamanda vücuda devamlı vitamin ve protein takviyesi yapmak da tırnakların incelmesine engel olacaktır. Bir tırnağın sağlıklı olup olmadığına görüşüne bakarak karar verebilirsiniz. Eğer incelmeler ve kırılmalar sıklaşırsa bu konuda bir uzmandan destek alarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

- Sponsor Bağlantılar -
loading...