Tırnaklarınızda Muhteşem Bir Beyazlık Sağlamak İçin En Doğal Yöntemler

Tırnaklarınızda Muhteşem Bir Beyazlık Sağlamak İçin En Doğal Yöntemler

Tırnak bakımı her kadın için oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir rutindir. Özellikle çok fazla sigara, çay, kahve tüketenler de sıkça görülen sarı tırnaklar hem hijyen açısından hem de estetik açısından oldukça kötü bir durumdur. Tırnaklarınızın gerekli bakımını uzman bakım merkezlerinde yaptırabileceğiniz gibi aynı şekilde doğal yöntemlerle evde yapmanız da mümkün. Evde tırnaklarınızı beyazlatmanın birkaç basit ve en az masraflı yöntemine bakacağız.

Limon Suyu ve Karbonat

Limon insan vücudunda ki birçok şeye oldukça faydalı bir sebzedir. C vitamini deposu olan limon cilt bakımında da sıkça kullanılmaktadır. Limonun asitli etkisi ile karbonat birleştiği zamanda kemiksi yüzeylerin temizliğinde önemli bir rol oynuyor. Yarım limonun suyunu karbonat ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Elde ettiğiniz macunu tırnaklarınızın üzerine sürerek kullanmadığınız bir diş macunuyla fırçalayın. Düzenli olarak bunu yapmanız halinde kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Sirkeli Su

Sirke doğal yapısı sayesinde onarıcı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda sirke yüzeylerin temizlenmesinde, cildin ve hücrelerin yenilenmesinde de etkilidir. Yarım bardak elma sirkesinin içerisine yarım bardak ılık suyu katarak karıştırın. Elde ettiğiniz karışıma tırnaklarınızı sokarak en az 20 dakika kadar tutun. Yumuşayan tırnaklarınızın yüzeyini kullanmadığınız bir diş fırçası ile zedelemeden ovalayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez uygulayın.

Tırnaklarınızda Muhteşem Bir Beyazlık Sağlamak İçin En Doğal Yöntemler

Diş Macunu

Diş macunu diş tedavisinde, temizliğinde ve yenilenmesinde kullanılan etkili bir üründür. Bu nedenle aynı işlemi tırnaklarınıza uygulayarak da aynı sonucu elde edebilirsiniz. Temiz bir diş fırçası üzerine sürdüğünüz diş macununu 10 dakika kadar tırnaklarınıza uygulayın. Bu işlemi hafta da 2 ya da 3 kez düzenli olarak uygulayın. Kısa süre içerisinde etkisi gözle görülür hale gelecektir.

Oksijenli Su ve Karbonat

Oksijenli suyun formül ve işleyiş olarak beyazlatma özelliği vardır. Karbonatla birleştiği zaman daha etkili sonuçlar doğurur. Oksijenli suyu karbonata dökerek macun haline getirin. Ardından elde ettiğiniz macunu tırnaklarınızın üzerine koyup 5 dakika bekletin ve temiz bir fırçayla ovalayarak temizleyin. Daha sonra ellerinizi ılık bir suyla yıkayın. Bu işlemi hafta da 2 ya da 3 kere uygulayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.