Toksin Atıcı Ayak Bandı

96.909
Toksin Atıcı Ayak Bandı

Binlerce yıllık geleneğe sahip olan uzak doğuluların en büyük inançlarından birisi vücutta biriken tüm kötü enerjinin ayak tabanlarında toplandığıdır. Aslında Türk kültürü düşünülecek olduğunda da toprağa çıplak ayakla basmanın vücudu nötrlediği ve kötü enerjilerden arındırdığı söylenir.
Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre, vücutta en çok sinir ucunun bulunduğu nokta, ayak başparmağı ile işaret parmağının arasında kalan minik alandır. Zaten bu nedenle dünyaca meşhur olan Thai masajı da, o noktayı hedef alarak yapılır.
Pek çok insanın zayıflamak ve streslerinden kurtulmak için başvurduğu akupunktur yöntemine göre de ayak tabanına yapılan işlemler son derece pozitif sonuç vermektedir.
Gün boyu tüm vücudun yükünü çeken ve bu denli önemli sinir merkezinin toplandığı yer olan ayak tabanlarında biriken kötü enerjiyi atmak soğan kürü ile artık son derece kolay hale gelmiştir. Bu kürü denedikten sonra beyaz olan bezin renginin nasıl siyaha döndüğünü kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Toksin Atıcı Ayak Bandı Malzemeleri

3 adet kırmızı soğan
2 baş sarımsak
Bir tencere su
Streç film
Çorap
Sargı bezi veya bez parçası

Toksin Atıcı Ayak Bandının Hazırlanışı

Ocağın üzerine tencereyi koyup suyu kaynatmaya başlayın. Bu sırada soğan ve sarımsakları kabuklarından ayırarak mümkün olduğunca en küçük parçalara bölün. Hatta bazı durumlarda iri rendeler yapmak daha kullanışlı olabilir. Kaynayan suyun içerisine malzemeleri atarak 15 dakika kadar iyice birbirleri ile karışmasını sağlayın.
Sargı bezini veya kumaş parçasını ayak yüzeyinizi kaplayacak büyüklükte 2 parçaya bölün. Bu parçaları 15 dakika kaynayıp, soğumaya bırakılan karışımın içerisine koyun ve güzelce suyunu emmesini bekleyin. Karışımı ayrı bir kaba süzün ve sert posasını bir kaba suyunu bir kaba ayırın. Ayırdığınız suyun içerisine ayaklarınız sokarak 15 – 20 dakika kadar ayaklarınızı bu suda bekletin. Sonrasında kalan posalı kısmı, su ile önceden ıslattığınız sargı bezinin içine koyarak ayak tabanınıza sarın. Ayak tabanınıza sardığınız sargı bezinin üzerini streç film ile hava almayacak şekilde bağlayın ve çoraplarınızı giyin. Bir gece bu şekilde uyuduğunuzda, sabah sargı bezinin ve soğan karışımının renginin siyaha döndüğünü görebilirsiniz.
Kendinizi çok daha zinde ve canlanmış hissederek uyanacağınıza emin olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.