Türk Astrolojisi Burcunuzu Biliyor Musunuz ?

153.008
Türk Astrolojisi Burcunuzu Biliyor Musunuz ?

Ünlü bir Rus araştırmacı Tram Semen tarafından ortaya çıkartılan eski Türk Astrolojisi sistemi, ilk astroloji sistemi olarak düşünülmekte ve araştırmalarını bu şekilde geliştirmektedir. İlk astroloji sistemi olduğu iddia edilen Türk Astrolojisi’ne dair yapılan araştırmalara göre Karaçay Türkleri tarafından bulunan bu astroloji sistemi, toplam 36 adet burçtan oluşmakta ve her biri kendine özel farklı özellikler taşımaktadır.

Türk Astrolojisi’ndeki Burçlar Nelerdir?

Türklerin ilk ortaya çıktıkları dönemlerden bugüne kadar astrolojiye olan ilgileri tüm dünya tarafından bilinmekte ve kabul edilmektedir. Toplamda 36 adet burç bulunan Türk Astrolojisi’nde yaklaşık olarak 10 günde bir burçlar değişiklik göstermekte ve Türk burçlarının kendine has özellikleri bulunmaktadır.
Türk burçlarının sıralaması 21 Mart – 31 Mart arasında ortaya çıkan Toruk burcu ile başlar. Bunu Hımmıy, Huttus, Hunta, Çolpancı, Kölköl, Çamay, Küylü, Kuşmuş, Sezgek, Kuşdüger, Gondoray, Ötgür, Küsümmü, Künlü, Sınçıma, Atçak, Kıllı, Canakkı, Ban, Cemiş, Batık, Hırtlı, Tutamış, Uslu, Kutas, Tusanak, Tutar, Beçel, Pırsıuay, Balauz, Cantay, Ergür, Sönegey, Cannan ve Şatık takip etmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.