Ülkelere Göre Saç Bakım Önerileri

155.716
Ülkelere Göre Saç Bakım Önerileri

Saç bakımı, gündelik hayatımızda kötü uygulamalara maruz kalan, yıpranan saçlarımız için oldukça önemlidir. Özellikle kadınlar için bakımlı ve güzel görünen saçların önemi yadsınamaz bir gerçektir.

Kadın ruh hali ile paralel yönde hareket eden saç bakımında ilk dikkate alınması gereken saç tipinize ve saç derinize uygun ürünleri tercih etmektir. Düzenli ve kontrollü bir biçimde doğru ürünler kullanarak yapılan saç bakım uygulamaları ile saçlarınız bakın nasıl oluyor!

Saçlarınızın canlı, parlak ve gür olması için ne yapmanız gerektiğini biliyor mısınız? İşte ülke ülke saç bakım yöntemleri…

Brezilya: Yumuşak saçlar için kakao yağı maskesini deneyin. Maskeyi saçınıza uygulayın ve 30 dakika beklettikten sonra hindistancevizi suyu ile yıkayın.

Kolombiya: İpek yumuşaklığında saçlar için 2 yumurta beyazı ve mango posasını karıştırıp saçınıza sürün. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayın.

Arjantin: Saçları nemlendirmek için kullandığınız şampuana birkaç damla aloe vera suyu damlatın.

Jamaika: Kaktüs suyu saçlardaki kırıklara iyi gelmektedir. Saçınıza uygulayın ve ılık suyla durulayın

İskoçya: Saçların parlaması için şampuan yerine papatya çayı kullanın.

Fransa: Saç diplerine shea yağı sürün ve yatmadan önce maske uygulayın.

Malzemeler: 1/2 Muz 1 avokado 1 yumurta Bal 2 yemek kaşığı doğal sızma zeytinyağı. Yapılışı: Avokadoyu soyup ikiye bölün, püre haline getirin. Yarım muzu iki yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştır.

İtalya: İtalyanlar saçlarının parlaklığını zeytinyağına borçludur. Zeytinyağını saç dibinize uygulayın ve tarakla tarayarak dağıtın. Beklettikten sonra şampuanınızla yıkayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.