Uyumlu Bir Çift Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

114.820
Uyumlu Bir Çift Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Bir ilişkide mutlu olmak istiyorsanız partnerinizle uyumlu olmalısınız. Uyumlu çiftlerin ilişkilerinde çok daha mutlu oldukları gözlemlenmiştir. Araştırmalar sonucunda uyumlu bir çift olmak için bu 5 işareti hayatınızda uygulamanız gerektiği ortaya çıkmıştır. Bunlar;

Birbirini dinleme
İki kulak bir ağız misali vardır. İki dinle bir konuş. Her alanda iyi bir dinleyici olmak gerekir. İnsan en çok dinlediğinde öğrenir. Kusursuz bir ilişki istiyorsanız eğer az konuşup çok dinlemeyi sadece normal hayatta değil ilişkinizde ön planda tutmanız bunun için çaba sarf etmeniz gerekir. Çiftlerin birbiriyle iletişimi ve birbirini dinlemesi sağlam bir ilişki için yadsınamaz bir kolondur. En sert tartışmalarda bile dinlemek, saygı göstermek o ilişkinin ömürlük olmasını sağlar.

Ortak ilgi alanları
Aynı alanlar ilgi duymak ilişkilere uzun ömür sağlayacaktır. Birlikte yapılan her şey ilişkiyi güçlendirecektir. Ancak yapılan aktiviteye çiftlerin her bir bireyinin ilgili olması gerekir. İlgiliymiş gibi yapmak sadece bir süreliğine ilişkiyi ayakta tutar. Örneğin; hafta sonu koşuları, aynı tür filmleri izlemek, birlikte aynı restorana gitmek istemek ortak ilgi alanlarıdır. Çiftleri birbirine yaklaştırır ve uzun soluklu bir ilişkinin kapılarını aralar.

Saygı gösterme
Ortak ilgi alanları olması ilişki için mükemmel bir şeydir. Ancak hiçbir zaman bireylerin ilgi alanları tamamen aynı olmaz olamaz. Bu durumda bireyler birbirine ve özellikle birbirlerinin ilgi alanlarına saygı gösterebilmeyi bilmesi gerekir. Partnerinizi değişikliğe zorlamadan onu olduğu gibi kabul etmelisiniz. O da aynı şekilde davranıyorsa size hem siz uyumlu olursunuz hem de ilişki daha uzun devam eder.

Birbirini özleme
İlişki ne kadar eski olursa olsun özlem hep aynıdır. Partnerinizden ayrı kalınca onu çok özlüyorsanız ve beraber yan yana olabilmek için uğraşıyorsanız kesinlikle uyumlu bir çiftsiniz. İlişkinizde mutlu olmamanız için hiçbir sebep yok.

Birlikte seyahat edebilme
‘Bir insanı tanımak için ya alışveriş etmeli, ya yola gitmeli.’ Atasözünde de belirtildiği gibi insanları tanımak için yolculuk yapmak şarttır. Partneriniz yakından tanımak istiyorsanız tatile çıkın. Sorunsuz bir tatiliniz olursa siz gerçekten harikulade bir çiftsiniz. Mutluluklar…

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. kiraz dedi ki:

    Nasıl gidiyor evlilik

  2. aynur dedi ki:

    Aynur Yilmaz bizim uygunmusuk eşimle