Uzun İlişki İçin Tavsiyeler

22.895
Uzun İlişki İçin Tavsiyeler

Birbirini seven her çift ilişkilerinin uzun olması için çaba göstermektedir. Bazı küçük püf noktalarla ilişkinin daha uzun vadeli olması sağlanabilir. Bu durum gerek evliliklerde gerekse flört dönemlerinde aynı şekilde geçerlidir. Herkes ilişkisinin uzun sürmesini ister ve hiç kimse daha en baştan bir ilişkiyi bitirmeye odaklanarak yola başlamaz. Aslında burada ilişkinin uzunluğundan çok uzun ve mutlu bir ilişki olması önemlidir. Uzun ilişki için tavsiyeleri dikkate alarak ilişkinize bir nebze katkıda bulunabilirsiniz.

Mükemmeliyetçilik İlişkiye Zarar Verebilir

İlişkilerde karşınızdaki kişide mükemmel özellikler aramak, var olanla yetinmemek ilişkinin uzun sürmesine engel olabilir. İlişkinizi diğer ilişkilerle karşılaştırmak; özellikle de televizyonda izlediğiniz ilişkiler üzerinden değerlendirmeler yapmak ilişki süresini kısaltacaktır. Partnerinize neden böylesin, sen neden bunları yapmıyorsun, sen neden bana böyle davranmıyorsun gibi sorular yöneltmeniz; partnerinizi kendinizden uzaklaştırmanıza neden olur. Uzun ilişki için tavsiyeler konusunda bu hususa özellikle dikkat etmelisiniz.

Partnerinizi Mutlaka Dinleyin

Çiftler için uzun ilişki tavsiyelerinde bir diğer önemli husus dinlemektir. Çiftler mutlaka birbirini dinlemelidir ki anlayabilsinler. Partneriniz size çok heyecanlandığı ya da çok üzüldüğü, sevindiği bir şey anlatabilir. O bunları anlatırken umursamaz davranmanız kendisini haliyle üzecektir. Bu durum bu şekilde devam ettiği müddetçe ilişki uzun sürmek yerine içinden çıkılmayacak bir hal alabilir. Bu nedenle heyecanla gelen partnere aynı heyecanla tepki vermek ve onu dinlemek gerekir.

Sıkıntılarını Paylaşın

Birbirlerinin, ailevi, maddi ya da sosyal sıkıntılarını dinleyen çiftlerin ilişkileri her zaman daha uzun vadeli olmuştur. Çiftler birbirlerinin ne hissettiğini anlamalı; bir sıkıntısı olduğunu düşündüğünde mutlaka bunu sormalıdır. Sıkıntılar dinlenmeli; çözümler aranmalıdır. Hayatında olmanızın kendisine ne kadar iyi geldiğini ona düşündürmelisiniz ki kıymetinizi bilsin ve bunun farkında olsun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.