Verdiğiniz Kiloları Geri Almayın

1.965
Verdiğiniz Kiloları Geri Almayın

Metabolizma çalışma hızlarının herkeste farklı olması, kişilerin farklı kilolara sahip olmasını sağlamaktadır. Pek çok kişi fazla kilolarından şikayetçidir ve bu kilolarından kurtulmak için gördüğünüz her an diyet yapıyor olurlar. Ancak, her daim diyette olsalar da vücut ölçülerinde bir değişme olmamaktadır. Sıkılaşma ya da zayıflama söz konusu olmadan diyet yapan kişiler, etkili diyet yöntemlerini bilmiyor olabilirler. Unutmayın ki önemli olan kilo vermek veya diyet ürünler tüketmek değil, kalıcı bir şekilde kilo verebilmektir. Diyet yaptığınız sırada verdiğiniz tüm kilolar, etkili ve kalıcı diyet yapmamanız halinde fazlasıyla vücudunuza geri dönecektir. Bunu engellemek istiyorsanız 8 yöntemi mutlaka okumalı ve uygulamalısınız. Zayıflamak ve bunun kalıcı olmasını sağlamak bu yazı sayesinde eskisi kadar zor olmayacak.

Kalori Hesabı Yapın

Hemen her ürünün ambalajında yazan kalorisini yediğiniz her hazır ürünün miktarına göre hesaplayarak kontrollü bir biçimde tüketmeye dikkat edin. Kalori hesabı yapın ve kendinize günlük bir limit belirleyerek bu limiti çok ekstrem bir durum olmadıkça aşmamaya özen gösterin.

Öğünleri Çoğaltıp, Miktarları Azaltın

Günde 3 öğün yemek yiyorsanız, yapacağınız ikinci önemli şey öğün sayınızı artırmak olacaktır. Ara öğünlerle birlikte günde en az 6 öğün azar azar yemek yiyerek daha etkili ve kalıcı zayıflama sağlayabilirsiniz. Ayrıca yeme alışkanlıklarınız günden güne değişeceğinden verdiğiniz kiloları almanız öğünlerdeki yemek miktarlarını arttırmadıkça pek mümkün olmayacaktır.

Öğün Atlamayın

Öğün atlamamak da kilo vermek açısından önemli bir adımdır. Öğün atlamamaya dikkat edin.

Bol Su İçin

6 öğün dışında acıktığınızda yanınızdaki sudan içerek açlığınızı yatıştırmış olacaksınız. Hem kalori almayacak hem daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.

Mutlaka Egzersiz Yapın

Hayatınızda hareket olmadan verdiğiniz kiloları geri almanız çok daha kolay olacak. Vücuttaki kas oluşumunda değişiklik olması egzersiz yapmanızla mümkün. Bu takdirde, daha etkili ve kalıcı kilo verme amacınıza yaklaşmış olacaksınız.

Yavaş Yiyin

Yemekleri ne kadar yavaş tüketirseniz o kadar çok doyuma ulaşacaksınız. Böylece normalde doyduğunuz miktarın daha azını tüketerek kilo verebileceksiniz.

Lifli Gıdaları Daha Çok Tercih Edin

Lifli gıdalar tokluk hissinizi artırmaktadır. Böylece kilo verme sizin için kolaylaşacak.

Kilonuzu Kontrol Edin

Arada kilonuzu kontrol etmeniz sizi diyet yapmaya daha çok teşvik edecek ve hedefinize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.