Yağlı Saçlar Hakkında Bilmedikleriniz

190.605
Yağlı Saçlar Hakkında Bilmedikleriniz

Saçlarınızın yapısıyla zekanız arasında bir bağlantı olduğunu biliyor muydunuz? Sürekli şikayetçi olduğumuz yağlı saçlar meğer zekamızla doğru orantılıymış.

Bazı insanların saçları diğerlerine göre çok daha fazla ve hızlı şekilde yağlanır. Bu durum görüntünüzü bozduğu gibi canınızın sıkılmasına da neden olur. Saçlardaki yağlanma, saç diplerindeki ter bezlerinin bakır ve kalay maddelerini aşırı salgılamasıyla oluşur. Görünüşte hiç hoş bir durum değildir yağlı saçlar. Yapılan araştırmalarda tespit edilen bir gerçek zeki insanların vücudunda normal insanlara göre daha fazla kalay ve bakır maddesi barındırdığıdır. Yani bu da şunu gösteriyor ki; saçları çabuk yağlanan birisi, kuru saçlara sahip olan birinden daha zekidir.

Zeki olduğunuzun göstergesi diye yağlı saçlarla dolaşmak ve saçlara bakım yapmamak çok saçma olur tabiki. Saçlarınızın oldukça yağlı olduğunun en belirgin göstergesi, banyo yaparken şampuanın saçlarınızda iyi köpürmemesidir. İyi bir bakım ve temizlik için, şampuan iyice köpürene kadar saçlarınızı yıkamalısınız. Bunun yanısıra saçlarım yağlı, zekiyim diye yağlanmayı ciddiye almazsanız saçlarınız olduğundan daha fazla dökülmeye başlar ve geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Aman dikkat!

Saçlarınızın yağlı olduğundan eminseniz nemlendirici şampuanlardan uzak durun. Saçlarınızın yağlı olduğunun en belirgin göstgesi 1 gün yıkamadığınızda şekil almaması, hacmini kaybetmesi ve kafanıza yapışmaya başlamasıdır. Yağlı saçlar için uygun olan şampuanlar kullanın. Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın, su ılık olmalıdır. Özellikle son durulamayı soğuğa yakın suyla yapın. Bu işlem sayesinde saçlarınız daha sağlıklı ve güçlü bir yapıya sahip olurken, dökülmeleri de önlemiş olursunuz. Yağlı saçlar için yapılabilecek en iyi şey en az 2 günde 1 yıkamak ve bakımını özen göstermektir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.