Yatmadan Önce Bal Yemek Yağ Yakıyor

51.840
Yatmadan Önce Bal Yemek Yağ Yakıyor

Özellikle Türk milletinde yatağa girmeden önce bir şeyler atıştırma kültürü son derece yaygındır. Uzmanlar her ne kadar yatmadan en az 3-4 saat önce yeme içmenin kesilmesi gerektiğini belirtse de alışkanlıklardan ötürü bu uyarılar pek dikkate alınmaz. Ancak yatmadan önce tüketilen şeyin ne olduğu da bu noktada önemlidir. Bu anlamda bal tüketimi şekerli bir gıda olmasından dolayı her zaman kısıtlanmış özellikle de geç saatlerde tüketimine büyük bir ön yargı ile yaklaşılmıştır. Bal ile ilgili bu olumsuz tabuyu yıkan ise beslenme uzmanı Mike McInnes olmuştur.

Bal Tüketerek Kilo Verilebilir mi?

Beslenme uzmanı Mike McInnes özellikle yatmadan önce bal yemek konusunda çok sayıda bilimsel araştırma yapmış ve neticesinde balın kilo vermek konusunda etkili olduğuna karar vermiştir. McInnes yaptığı araştırmalar sonucunda balın metabolizmayı hızlandırdığı ve çok yemeyi tetikleyen şeker tüketme arzusunu bastırdığını tespit etmiştir. Bu vesile ile yatmadan önce bal yemek, kişinin uyurken yağ yakmasına etki etmektedir. Balın yapısı içindeki doğal şekerler ve benzersiz karışımı, balı kilo vermeye yardımcı mucizevî bir besin haline getiriyor.

Kilo Vermek için Bal Nasıl Tüketilmeli?

Bal tüketerek kilo vermek mümkünken; yanlış tüketimler sonucunda tam tersi bir sonuçla karşılaşmanız da büyük olasılıktır. Doğru kullanmak için yatmadan önce bal yemek gerekecektir ama bunu sıcak bir içeceğin içine bir çorba kaşığı bal katmak gerekecektir. Sıcak suyun içine eklemek en doğrusu olacaktır. Bu şekilde tüketilirse beyinde yer alan ve şeker yeme arzusu yaratan noktayı baskılayacaktır. Böylece faydalı doğal şekerden bir miktar almış olup zararlı şekerlerden bu baskılama sayesinde kurtulabileceksiniz. Beslenmeye de biraz özen gösterilirse bu şekilde 30 günde ortalama olarak 1 ila 1,5 kilo vermeniz mümkündür.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.