Yaz için Saç Bakımı

10.315
Yaz için Saç Bakımı

Yaz için Saç Bakımı Yaz mevsiminde saç renginizin güneş ve klor nedeniyle değişmesi ve yıpranmasını önlemek için saçınıza uygulayabileceğiniz basit yöntemler mevcut. Saçın sık sık suyla teması ve sıcaktan çabucak kuruması saçınızı cansızlaştırır ve yıpratır. Nemini kaybeden saçlar çabucak kırılmaya başlar. Yazın saçlarınızın görünümünü korumak için özellikle beslenmenize dikkat ederek işe başlayabilirsiniz.

Saçınızın nemini kaybetmesini önlemek için çok sık yıkamaktan kaçının. Böylelikle saçınız doğal yağ miktarını koruyacak ve canlı görünümünü yitirmeyecektir. Yediğiniz besinler ve içtiğiniz içecekler de saçınızın yağ dengesini düzenleyecektir. Yazın en çok önem vermeniz gereken içecek ise tabi ki sudur. Su saç köklerinin kuruyup zayıflamasını engeller. Özellikle yaz ayının saçınıza getirdiği bir diğer yıpratıcı etken ise klorlu ve tuzlu su. Suya girdikten sonra saçların yıpranmasını önlemek için iyicene normal su ile yıkayıp arındırmalısınız. Saç şekillendiriciler saçınızın yapısına hasar verip yıprattığı için yazın çok fazla ısıya maruz bırakarak şekillendirmeyin. Aynı zamanda spreyler ve şekillendirici kremler de saçınızın havayla temasını engelleyecek ve güneşin de etkisiyle yorulmasına neden olacaktır. Yüzünüzü de koruyacak şekilde takacağınız şapkalar güneşin yıpratıcı etkisinden saçlarınızı koruyacaktır. Saçınızı deniz ya da havuzdan çıktıktan sonra duruladığınızda saç bakım kremi uygulamanız saçınızın nemini korumanıza yardım edecek ve rengini de canlı tutacaktır. UV ışınlarından koruyacak saç bakım kremlerini de kullanarak güneşin etkisini minimuma indirebilirsiniz. Yazın saçlarınızı soğuk su ile yıkamak dışarıdaki sıcaklara karşı saçınızı rahatlatacak ve yıpranma riskini azaltacaktır.

Saçlarınız her daim canlı ve bakımlı görünsün istiyorsanız onlara yazın ekstra özen göstermelisiniz. Güneş ışınları cildinizi olduğu kadar saçınızı da UV ışınları ve sıcakla yorar, yıpratır. Klor ve tuz saçınızın kurumasına ve renginin değişmesine neden olur. Özellikle klor sarı-yeşil arası bir renk verir. Saçınızı güneş altında kurutmak nemini kaybettirir ve kırılmasına yol açar. Düzgün beslenme ile saçınızın nemini ve dayanıklılığını korurken, banyo sırasında soğuk su ve banyodan sonra uygulayacağınız bakım kremi canlılığını kaybetmesini engelleyecektir. Saçınızı ve sizi sıcaktan koruyacak bir şapka da yazı rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.