Yeni Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

1.510
Yeni Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Yeni bir eviniz var ve dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız var. Yeni ev dekorasyonu için püf noktaları ile evinizi en güzel şekilde dekore edebileceksiniz.

DEKORASYON AMACINIZI BELİRLEYİN
Evinizi dekore ederken hangi tarza göre evinizi dekore ederek düzenleyeceğiniz konusunda baştan amaç belirlemeli ve kafa karışıklığı yaşayarak yanlış tercihler yapmaktan uzak durmalısınız. Evinizi şık ve güzel şekilde dekore ederken aynı zamanda da işlevselliği yakalamak sizin için en genel amaç olarak öne çıkmaktadır.

EVİNİZİN FİZİKİ YAPISI
Yeni ev dekorasyonu için püf noktaları hakkında fikirler verirken ilk değineceğimiz nokta evinizin fiziki yapısı hakkında olacaktır. Evinizin toplam genişliği ve odaların kendi içindeki genişlikleri dekorasyon için en önemli veriler olacaktır. Örneğin küçük bir salona sahipseniz L koltuk tercihi yaparak salonunuza işlevsellik kazandırabilirsiniz. Büyük odalarda sıcak ve rahat bir ortam oluşturmak için koyu tonlar tercih etmeniz gerekecek. Küçük odalarında ise açık renler tercih ederek odaya genişlik ve derinlik kazandırabilirsiniz.

EŞYALAR ARASI UYUM
Halı ve perdenizi uyumlu olan renklerle uyarlayarak odanızda estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Salonunuzda gözü yormayacak renkler tercih ederek ferah bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Odanızdaki atmosferi daha da özel hale getirmek için gergi tavan tercihi yapabilirsiniz. Yeni bir ev dekorasyonu için en işlevsel önerilerden biri de ütü gerektirmeyen perde tercihi olacaktır. Böylece yoğun iş temponuzda bir yükten kurtulmuş olacaksınız.

HEM MEKÂNI HE RUHUNUZU AYDINLATIN
Yeni ev dekorasyonu için püf noktaları arasında önemli bir nokta olan aydınlatma, her odada farklı olacak şekilde yapılmalıdır. Ayrıca odanın rengi de aydınlatma işlemi için göz önünde bulundurulması gereken bir unsurdur. Değişik aydınlatma tercihleri ile ışığın yorucu etkisini azaltabilirsiniz.

DAHA RENKLİ BİR EV İÇİN
Mutfakta yapacağınız renkli dolap tercihleri ve renkli fayans tercihleri ile lezzetli yemekleri yapacağınız mutfağınız bir kat daha iştah açıcı olacak. Mutfağınızda hijyene ve sağlamlığa yer vermek istiyorsanız ankastre ürünler ilk tercihiniz olmalıdır. Diğer noktalarda da kullanışlı ve şık tercihler yapabilirsiniz. Örneğin banyo duş kabinini sürgülü model tercihi yaparak evinizi tam bir yaşam merkezi yapabilirsiniz.
Facebook Sayfamızı Beğenmeyi Unutmayın

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.