Yeni Yılda Ayakkabı Modası Nasıl Olacak

996
Yeni Yılda Ayakkabı Modası Nasıl Olacak

Modanın olmazsa olmazı ayakkabılarda önümüzdeki sezon neler moda neler değil sizin için inceledik İşte 2016 İlkbahar/Yaz Ayakkabı Trendleri .

Neler Moda?

Ayakkabılarda önümüzdeki sezon şeffaf detaylar, kocaman boncuklar, rengarenk süslemeler sivri burunlar ve rüküş olarak nitelendirilebilecek her türlü absürtlük moda. Ayrıca dümdüz ve önü kapalı terlikler maskülen görünümler de hakim. Renk olarak beyazın hakim olacağı bir sezon bizi beklerken, klasikten vazgeçemeyenler için de rengarenk stilettolar görücüye çıktı.  Ayrıca plastikten yapılmış ayakkabıları da sıkça göreceğiz. Ayrıca Miu Miu defilesinde gördüğümüz çividen yapılmış topuklu çizme de oldukça değişik ve marjinaldi. Adeta ayağımıza çanta geçirip yürüyeceğimiz bu yaz oldukça farklı geçecek gibi görünüyor.

Marjinal giyinmeyi sevenlerin yılı olacak olan 2016 İlkbahar Yaz Ayakkabı modelleri materyallerinin çeşitliliğiyle yaratıcılığınızın sınırlarınız zorlayacak tercihler yapmanıza sebep olacak.Gucci, Dolce & Gabanna gibi moda devlerinin defilelerinde göze çarpan bu renk cümbüşünden yararlanmak için ellerinize aksesuarları alıp geçen sezon giydiğiniz ayakkabılarınızı süsleyebilirsiniz.

Takunya Geri Geldi

Rengarenk takunya topukları bu yaz çok göreceğiz. Ayrıca dize kadar çıkan bağcıklı ayakkabılar da 2016 yaz ayakkabı modasında vazgeçilmezler arasında yerini alacak. İnce ve kalın bağcıklarda beyaz rengin hakimiyeti olacak. Ayrıca maskülen sivri burunlar da sıkça göreceğimiz modellerden olacak. Sivri burun sevmeyenler için yuvarlak burunlar ve bantlı düz ayakkabılar tercih edilecek. Yumurta topuklar ise uzak durulması gereken modellerden olacak.

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler :

  • Ayağınızın üstü, parmaklarınız ve topuğunuz hiçbir koşulda baskı görmemeli ve rahat olmalıdır.
  • Çok yüksek topuklu ayakkabıların olduğu gibi çok düz ayakkabı ve terlikler de sağlığa zararlıdır. Eğer böyle bir ayakkabı seçimi yapacaksanız mutlaka tabanlık kullanın. Yoksa aşırı derece ağrılar ve taban düzleşmesi sorunu yaşarsınız.
  • Sürekli topuklu ayakkabılar giyinmek bel, bilek ve sırt bölgesindeki eklemlerin zedelenmesine sebep olur.
  • Seçeceğiniz ayakkabılar baş ayak parmağınızdan 1 cm uzun olmalı ve ayağınızı sıkmamalıdır.
  • Kaliteli malzemeden yapılmış olmalı ve çok düz olmamalıdır. Ortopedik ayakkabı modelleri tercih edilmelidir.
  • Topuk ve parmak arasındaki yükseklik 2-4 cm arasında olmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.