Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi

Cildin güzelleştirilmesi, parlak durması gibi birçok istek için özellikle bayanlar fazlasıyla çaba sarf etmektedir. Bayanların bu çabası çoğu zaman kolaya kaçarak hazır kozmetik ürünlere yönelmekle sonlanır ama aslında cilt için en doğrusu doğal malzemelerle evde hazırlanan karışımlardır. Son dönemde cilde iyi gelen birçok malzemeden karışım tarifi ortaya çıkmıştır. Çok kullanılan ve yapanlar tarafından çok beğenilen bir karışım da yoğurt kabartma tozu maskesi olmuştur. Yoğurt kabartma tozu maskesi yapanlar elde ettikleri sonuçlardan fazlasıyla memnun kalmış ve maskeyi tavsiye etmişlerdir.

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi Nedir?

Yoğurt kabartma tozu maskesi, cilt üzerindeki yağlanmanın kontrol altına alınması için kullanılabilecek en uygun karışımlardandır. Cildinde aşırı yağlanma ile beraberinde sivilce, sivilce izleri ve siyah nokta sorunu olanlar yoğurt kabartma tozu maskesini uygulayarak farkı görebilirler. Yoğurt kabartma tozu maskesi yapanların bu konudaki en önemli uyarısı ise karışımın doğru hazırlanması konusundaki hassasiyete dikkat edilmesi gerektiğidir. Aynı şekilde maskenin doğru uygulanması da etkisinin görülmesinde doğrudan etkilidir.

Yoğurt Kabartma Tozu Maskesi Hazırlanışı

Maskenin karışımı için çok fazla malzemeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Gerekli olan malzemeler sadece 2 yemek kaşığı yoğurt ve yarım tatlı kaşığı kabartma tozundan ibarettir. Bu kadar az malzeme ile bu kadar etkili başka bir maske bulmak zordur. Maskeyi hazırlamak için malzemelerin ikisi de iyice karıştırılmalıdır. Ardından yüzünüze maskeyi elinizle masaj yaparak iyice sürün ve bu şekilde 30 dakika kadar beklemeye bırakın. Bekleme süresi sona erdikten sonra ılık su yardımıyla elinizle ovalayarak cildinizi temizleyin. Maske ciltten tamamen temizlendikten sonra ılık su ile iyice durulamaya özen gösterin. Durulama işlemi bittikten sonra cildi maden suyu ile silebilirsiniz. Maskenin bir hafta içinde iki defa uygulanması uygundur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.