Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

146.995
Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarından olan güneş gözlüklerinin yüz şeklinize en uygun olan modellerinin hangileri olduğunu biliyor musunuz ? Güneş gözlüğü seçerken her ne kadar modadaki son trendleri takip etsek de, hangi güneş gözlüğünün hangi yüz şekillerine uygun olduğunu bilmeniz lazım. Peki hangi yüz şekline hangi tip güneş gözlüğü seçilmeli ? Örneğin yuvarlak yüz şekline sahip olanlar hangi güneş gözlüğünü kullanmalıdır ? Ya kare yüz şekline sahip olanlar ?

Temel olarak yuvarlak, kare, kalp ve oval yüz tipi olmak üzere 4 çeşit yüz tipi için hangi tarzdaki güneş gözlüklerinin uygun olduklarını açıklamaya çalışalım. Böylelikle sizler de kendi yüz tipinizi tespit ederek size uygun güneş gözlüğünüzü seçmek konusunda zorlanmayacaksınız.

1- Yuvarlak Yüz Tipi
Hem dengeli ve hem de daha estetik bir görünüme sahiptir. Bu yüz tipinde olanlar için daha çok kare şeklindeki modeller önerilir. Çünkü yuvarlak hatlara sahip olan yüzünüzü daha uzun ve keskin gösterecektir bu modeller.

2- Kare Şeklinde Yüz Tipi
Dar bir çene, geniş elmacık kemikleri ve dar bir alın bölgesine sahipseniz; yüz tipiniz kalp şeklinde demektir. Bu nedenle çenedeki inceliği daha dengeli göstermek için alt kısmı geniş çerçeveli olan gözlükleri tercih etmeniz gerekir.

3- Kare Yüz Tipi
Keskin yüz hatlarına, geniş bir çene ve alın yapısına sahip iseniz; kare tipi bir yüz yapısına sahipsiniz demektir. Size en uygun güneş gözlüğü modeli ise yuvarlak şekle sahip güneş gözlükleridir. Yüzünüzdeki keskinliği yumuşatmak için özellikle yuvarlak köşeli çerçeveleri tercih etmelisiniz.

4- Oval Yüz Tipi
Çene bölgesi alına göre daha dar olmakla birlikte, elmacık kemiklerinin yüksek olduğu yüz tipidir. En ideal yüz tipi diyebiliriz. Çünkü uzunluk olarak dengeli olmakla birlikte, yumuşak yüz hatlarına sahiptir. Bu yüz tipine sahip olanlar çok şanslıdırlar. Kullanamayacakları güneş gözlüğü modeli hemen hemen yok gibidir. Dikkat edeceğiniz en önemli şey; tercih ettiğiniz çerçevelerin büyüklüğü yüzünüzle doğru orantılı olmalıdır.

Bol güneşli ve güzel günler dolu bir yaz mevsimi dileğiyle.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.