Zayıflamak İçin Yoğurt ve Elma Kürü Tarifi

95.269

Yoğurt ve elma tarifi ile zayıflamak için kişilerin bahsedilen kürü 15 gün boyunca uygulamaları gerekmektedir. Bu kürün kullanılması ile ilk 15 gün içerisinde 10 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Yoğurt ve Elma Kürü Tarifi

Yoğurt ve elma tarifi ile zayıflamak için kişilerin bahsedilen kürü 15 gün boyunca uygulamaları gerekmektedir. Özellikle diyet başlangıçlarında uygulanmasının büyük etkiye neden olacağı yoğurt ve elma kürü, metabolizmayı hızlandırırken aynı zamanda tokluk hissi vererek zorlanmadan diyet yapmanızı sağlamaktadır. Bu kürün kullanılması ile ilk 15 gün içerisinde 10 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz.

Yoğurtlu Elma Kürü Nasıl Yapılır?

Yoğurtlu elma kürünün yapılışı, yeşil elma ve yağsız yoğurt kullanılmasını gerektirmektedir. Yeşil elma robottan geçirilerek püre haline getirilir ve yoğurt ile karıştırılır. Kür, her seferinde en fazla 5 yemek kaşığı yoğurt kullanılarak yapılmalıdır. Kür, sabah ve akşam olmak üzere iki defa tüketilmelidir. Kişi, bu diyet süresince istediği şekilde öğle yemeği yiyebilir. Ancak sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinde bu kürü tüketmek zorundadır.

Bu diyet süresince kişilerin günlük en az 3 litre su tüketmesi gerekecektir. Tüketilecek her 1 litrelik suyun içine iki elmanın çekirdeği katılarak kaynatılırsa, suyun detoks özelliği göstermesi sağlanır. Bu sayede diyet beklenenden daha hızlı kilo verdirme özelliğine sahip olur.

Yoğurtlu Elma Kürünün Etkileri Nelerdir?

Yoğurtlu elma karışımının vücuda etkisi, içeriğinde kullanılan yoğurdun kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ev yoğurdu kullanılması, kürün etkisini arttıracak ve yoğurdun antibiyotik etkisi göstermesine neden olacaktır. kür içerisinde bulunan yoğurt, antioksidan özelliği ile su tutulumunu azaltır. Bu nedenle ödem oluşumunun önüne geçilir ve kişilerin kısa sürede büyük kilo kaybı yaşamasını sağlar. Diyet içerisinde sıklıkla görülen tuz birikmesinden kaynaklanan el ayak şişmesi, yoğurt ile engellenebilir. Ayrıca yoğurt, diyetlerde sık görülen ani tatlı krizlerinin önüne geçer. Kan basıncının dengelenmesi ve insülinin ani düşmesini önlemesi nedeniyle yoğurt, diyetlerde kullanılmalıdır.

Yoğurtlu elma kürü içerisinde yeşil elma kullanmak, içeriğinde bulunan asidik yapı nedeniyle cildin güzelleşmesini sağlar. Ayrıca daha düşük kalorisi nedeniyle yeşil elma, kesinlikle diyetlerde yer almalıdır. Tok tutma özelliği bulunan yeşil elma, aynı zamanda vücudun ihtiyaç duyacağı miktarda doğal şekeri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu sayede tatlı krizlerinin ve şeker düşmesinin önüne geçilmiş olunur.

Yoğurtlu Elma Kürü Hangi Durumlarda Uygulanmamalıdır?

Yoğurtlu elma kürünün uygulanmaması gereken durumlar, mide rahatsızlıkları bulunması halidir. Kür içerisinde bulunan yoğurt ve elmanın asidik özellikte olması, mide rahatsızlığı bulunan insanları zor durumda bırakabilir. Bunun yanında laktoz alerjisi olanların bu diyeti yapamayacağı hatırlatılmalıdır. Kişilerin hazımsızlık problemi bulunması, vücuda alınan besin miktarı azalacağından bu diyette sorun oluşturabilir. Ayrıca diyetin içerisinde bulunan yeşil elma, her ne kadar lifli bir yapıya sahip olsa da, yeterli lif kaynağını vermez. Bu nedenle bağırsak problemi olanlar bu diyette zorlanabilir. Yoğurtlu elma kürü yapılırken, ülseri olanlar zorlanabilecektir. Yoğurttan kaynaklanan gaz durumu, ülseri olan insanlar için sorun oluşturacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.