Boy Uzatan Yiyecekler

2 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.585 kez okundu.

Boy bedensel hareketlilik ve genetik ile daha çok ilgili olsa da gelişim döneminde tüketilen yiyeceklerden bazıları yirmili yaşların sonuna dek uzamanın sürmesine yardımcı olabilir.

Süt İçmek Boy Uzatır

İçeriğindeki yoğun kalsiyum sayesinde süt boy uzatan yiyecekler arasında başı çeker. Herkesçe bilindiği üzere özellikle küçük yaşlarda süt ve süt ürünlerinin bolca tüketilmesi kemik gelişimini olumlu yönde etkileyerek boyun çok daha fazla uzamasına da yardım eder.

Kahvaltıdan Beyaz Peyniri Eksik Etmeyin

Beyaz peynir yapısı itibari ile Türk mutfağında tüketilen kalsiyum oranı en yüksek peynirdir. Fiyatı ve lezzeti ile her evde bulunan bu peynir de boy uzatan yiyecekler arasında sağlam bir üne sahiptir.

Balık Tüketmek Boyu Uzatıyor

Deniz ürünlerinin vücuda faydaları saymakla bitmiyor olsa da özellikle palamudun sık tüketilmesinin boyun uzamasına katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Kümes Hayvanlarını Tüketin

Tavuk ve hindi de boy uzatan yiyecekler arasında yer alıyor. Lezzetleri ve çeşitli pişirme şekilleri sayesinde sofraların baş tacı haline gelen tavuk aynı zamanda kemik gelişimini de bol miktarda destekleyen bir yiyecek.

Kırmızı Etteki Proteinden Mahrum Kalmayın

Protein boy için önemli bir yapıtaşıdır. Vücudun hızlıca ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için kırmızı et tüketmeyi unutmayın. Ancak kırmızı eti tüketirken aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz.

Nişasta Boy Uzatır

Ne kadar yararlı gibi görünmüyor olsa da nişasta ve nişasta içeren yiyecekler de boyun uzamasına yardımcıdır.

Yumurtayı Unutmayın

Yumurta birçok alanda olduğu gibi yoğun protein içeren yapısıyla boyun uzamasına da etki eder.

Soya Yiyin

Soya mineral ve protein içerikli yapısıyla boyu uzatmak için yenmesi gereken bir diğer doğal üründür.

Kahvaltıda Yulaf Tüketin

Yulaf içeriğindeki protein ile kemik gelişimi destekleyen bir diğer yiyecektir.

Mercan Tozu Protein Deposudur

Deniz mercanlarından elde edilen bu ürün kapsüller şeklinde satıldığı gibi doğal olarak da bulunabilmektedir. Boyun uzaması için oldukça etkili olan mercan kalsiyumunun doktor kontrolünde kullanılması faydalı olacaktır.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git