Doğal Tatlandırıcılar

19 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 406 kez okundu.

Kilo yapmasından şeker ve tansiyon hastalıkları hatta kanseri bile tetiklediği tespit edilen beyaz şekerin kullanımını en aza indirmek insan vücudu için yapılacak en doğru şey gibi görünüyor. Doğal şeker ve doğal tatlandırıcılar bulmak bu noktada büyük önem kazanıyor.

Latin Amerika’nın Panelası

İsmi fazlaca yaygınlaşmamış olsa da panela özellikle Latin ülkelerinde sıkça tüketilen faydalı bir doğal tatlandırıcılardandır. Aynı zamanda soğuk algınlığı ve griplere de iyi gelmektedir.

Bal Hem Besleyici Hem Lezzetli

Girdiği bütün yiyeceklere tat katmasının yanı sıra bal, yapısındaki yararlı bileşenler sayesinde birçok hastalığın de tedavisinde kullanılabilir. Doğal şeker olarak kullanılması en uygun yiyeceklerdendir.

Kamış Balı Doğal Bir Sorun Çözücüdür

Kamış pekmezi olarak adlandırılan bu yiyecek kansızlıktan strese kadar birçok hastalığa deva olabilecek bir doğal şekerdir.

Stevia İle Tansiyonunuzu Dengeleyin

Paraguay’a özgü bir tatlandırıcı olan stevia neredeyse hiç kalori içermez ve tansiyonu dengeler. Ayrıca ağız yaralarının tedavisinde de etkili bir çözüm olarak kullanılabilir.

Stevia Tatlandırıcı

Stevia Tatlandırıcı

Kaktüsten Elde Edilen En Doğal Şeker

Agave şurubu da adı henüz duyulmamış doğal tatlandırıcılardandır. Görüntü itibari ile bala benzer ancak tadı çok belirgin değildir. Doktora danışılması koşulu ile diyabet hastaları için işlevsel bir ürün haline gelebilir.

İlle Şeker Kullanacaksanız Esmer Şeker Kullanın

Beyaz şekerde neredeyse hiç besin değeri bulunmaz ve kalorisi oldukça yüksektir. Esmer şekerde ise çeşitli vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Ayrıca kalorisi esmer şekere oranla daha düşüktür. Ancak bu beyaz ile esmer şeker arasında çok büyük bir fark olduğu anlamına gelmemektedir.

Hurma Tozunu Şeker Niyetine Tüketin

Vitamin ve lif içeriği nedeni ile oldukça faydalı bir besin olan hurmanın kurutulup çekilmesi ile elde edilen hurma şekerini beyaz şekerin yerine her alanda kullanabilirsiniz.

Akçaağaç Şurubunu Evinize Getirin

Sabah kahvaltılarının, keklerin ve kurabiyelerin vazgeçilmezi haline gelecek akçaağaç şurubu besleyici nitelikleri ile sofranızda yer bulmayı hak ediyor. Doğal tatlandırıcı olarak tercih edilebilecek en lezzetli yiyeceklerden biri.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git