Kadınlar Duysun

Göğüs Sıkılaştırıcı Patates Suyu Maskesi

05.07.2017
8.227
Göğüs Sıkılaştırıcı Patates Suyu Maskesi

Kadınlar göğüs sarkmalarından şikayet etmektedir. Göğüs dikleştirmek ve sıkılaştırmak için pek çok ameliyat ve kremler kullanılıyor. Fakat bunlar kimyasal olduğundan yararı kadar da vücuda zararı olan yollardır. Bu yöntemlerin aksine daha doğal yöntemler ile göğüsleri dikleştirmek ve sarkmasını önlemek mümkündür. Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından geliştirilen, göğüs sıkılaştırıcı maske ile daha dik ve sıkı göğüslere sahip olmak çok kolay. Patates ile yapılacak göğüs dikleştirici maske evde kolayca yapılacak ve kolay bir şekilde uygulanabilecek maskelerden biridir.

Göğüs Sertleştiren ve Dikleştiren Maske Tarifi

2 tane orta boy patatesin kabukları soyulur. Soyulan patatesler blender ile ezilir. Blender yoksa rendelenebilir. Ezilen patatesler sıkılarak bir kapta suyu çıkartılır. Her akşam yatmadan uygulanacak patates suyu göğüslere masaj yapılarak uygulanmalıdır. Çıkartılan suyum tamamı göğüslere masaj yoluyla yedirilir. Bu uygulama her akşam yatmadan uygulandığında kısa zaman sonra göğüsler sertleşerek dikleşecektir. Patates suyunun göğüslere uygulanması derinin sıkılaşmasını sağlayarak derinin sıkışmasına yardımcı olur. Aynı zamanda deriyi toparlayarak sarkan göğüsleri dikleştirir. Patates suyu genel olarak derinin sıkılaşarak toplanmasında yardımcı olduğundan bayanlar şikayetçi olduğu bölgelerde rahatlıkla uygulayabilir. Yüz, karın ve koltuk altı gibi sarkan derilerde uygulandığında da etkisi hissedilir. Bu masajların hızlı bir şekilde etkisinin hissedilmesi için de nikotin ve alkolden uzak durulması tavsiye edilir.

Göğüs Dikleştirmek İçin Farklı Doğal Yöntemler

Buz masajı ile de göğüslerin toparlanması ve dikleşmesi sağlanabilir. Özellikle yazın kolayca uygulanabilecek buz maskesi için 2 adet buz küpü yeterlidir. İki göğüste buz küpleri dairesel hareketler ile eriyene kadar masaj yapılarak uygulanır. Buz cildi uyuşturacağından 1-2 dakikalık bir süre de masaj için yeterli olacaktır. Sonrasında havluyla kurulanarak sutyen ile göğüslerin toplanması sağlanır. Sonrasında sırt üstü uzanılarak yarım saat dinlenilir. Her gün belli saatlerde tekrarlanan bu uygulama kısa sürede etkisi gösterir.

Göğüslerde dikleşme olması için önce elastikiyet özelliği kazanmalıdır. Bu konuda zeytinyağı kullanımı önemlidir. Haftada 4-5 kere zeytinyağı ile masaj gece yatmadan uygulandığında yeterli olacaktır. Avuç içine belli miktarda alınacak zeytinyağı ile göğüsler yukarı doğru kaldırılarak ve dairesel hareketler çizilerek uygulanmalıdır. Bu uygulama 10-15 dakika boyunca masaj şeklinde devam etmelidir. Evde kolay bir şekilde uygulanabilir, kısa sürede göğsün toparlanmasında etkilidir.