Kadınlar Duysun

Kehribar Kolye ve Bebeklerde Diş Sancısı

20.11.2017
236
Kehribar Kolye ve Bebeklerde Diş Sancısı

Kehribar kolye, son zamanlarda moda olarak kullanılmaya başlansada sağlık açısından faydaları halihazırda geçerliliğini korumaktadır. Aslında sadece bu ürün değil son yıllarda doğal taş kolyeler ve takılar da son derece yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun en temel sebebi zannediyorum artık insanlar plastik ,boyalı çelik vs. kansorojen madde içeren ve sağlıksız endüstriyel ürünler yerine doğal , otantik ve sağlığa olan faydası deneyimle,bilimsel olarak kanıtlanmış takıları kullanmak istemekteler.
Esasında doğal taş takı çok çok eski çağlarda kullanılmasıyla geleneksel bir yere sahiptir. Kehribar kolye ise bunların en başında gelmektedir. Kehribar İbn-i sinanın kitapların “Ağrı taşı” olarak geçmektedir. Kehribar taşı sadece ibn-i Sina değil batının ve dünyanın en bilindik ve modern tıp biliminin kurucusu olan hipokratın kitaplarında da kehribar taşı yer bulmuştur.
Peki nedir bu kehribar kolyenin hem eski çağ tıp alanında hem de günümüzde modern tıpta ilaçların içerisinde yer alacak kadar önemli yapan.

Kehribar kolyenin faydaları

  • Kehribar taşı içerisindeki en büyülü parça hiç şüphesiz süksinik asittir. Süksinik asit günümüzde ilaç sanayisinde ağrı kesicilerin içerisinde bulunan maddelerden birisidir.
  • İçerisinde bulunan süksinik asit sayesinde doğal bir ağrı kesici etkisine sahiptir.
  • Doğada bulunan bütün taşların bir elektromanyetik rezonansı vardır. Taşlar bu manyetik alan ile insanlar üzerinde farklı etkiler bırakılar. Kehribar taşı insan üzerinde bir sakinlik etkisine sahiptir. Kehribar taşının manyetik alanı su ile aynı ortamda bekletildiğinde su’yun maddecik düzeninin daha düzenli olduğu labaratuar ortamlarında gözlemlenmiştir.
  • Kehribar kolye de insan üzerinde manyetik etkisiyle vücudumuzun çoğunluğunun su olduğunu düşünürsek bir düzenleme ve bunun sonucunda ise sakinleşme etkisi yaratır.
  • Bu ve bunun gibi bir çok özelliği ve faydası bulunmaktadır kehribar taşının. Aslında kehribar taşı üzerine ciltler dolusu bilgiler mevcuttur. Tüm bu bilgileri www.takikehribar.com adresinde bulabilirsiniz.

kehribarEvet kehribar kolyenin faydaları anlatmakla bitmez ancak son yıllarda kehribar denilince akla kehribar diş kolyesi gelmektedir. Kehribar şu aralar en çok bebekler de diş çıkarma esnasında doğal ağrı kesici etkisi sayesinde bebeklerin sancısını,iştahsızlığını,huysuzluğunu gidermede kullanılmaktadır. Esasında bu yönüyle avrupanın gelişmiş ülkelerinden biraz geride kaldık çünkü kehribar kolye Litvanya,Almanya,Polonya,Rusya ve bir çok avrupa ülkesinde eczanelerde dahi satılmaktadır. Çünkü diş ağrısı için daha doğal bir yöntem yoktur. Jel , plastik kaşıyıcıların hepsi kansorojen maddeler içerir aynı zamanda fabrikada üretilen endüstriyel ürünlerdir. Ancak kehribar ağacın reçinesidir yani tamamen doğal bir maddedir.
Tüm annelere ve babalara bebeğinizin diş çıkarma sürecinde bebeklerinin iştah problemi yaşamaması , huysuz olmaması ve ebeveynlerin rahat uyuması için tavsiye ediyoruz.