Sivilceler Bize Neyi Anlatmaya Çalışıyor?

21 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.312 kez okundu.

Vücutta çıkan sivilceler hastalığın habercisi olabilir. Vücut iç organların fonksiyon bozukluklarını cilde yansıtıyor olabilir. Bu sivilce tipleri önemsenmelidir.

Çene ve Boyunda Çıkan Sivilceler:

Çene ve bölgesinde çıkan sivilce tipleri böbrek üstü bezlerinin fazla çalıştığının göstergesi olabilir. Boyun bölgesinde çıkan sivilce tipleri hormon bozukluğundan kaynaklanacağı gibi stres ve şeker hastalığından da kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca boyun bölgesindeki sivilcelere gömlek yakaları ve boyuna değen saçlardan da kaynaklanıyor olabilir.

Omuz Bölgesinde Çıkan Sivilceler:

Omuzda çıkan sivilceler yoğun stresten kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca çanta sapı, sutyen askısı sivilce tipleri için neden olabilir.

  • Polyester, naylon gibi cildin nefes almasını engelleyen kıyafetler cilt mantarına sebep olabilir. Bu kıyafetler dışında kötü beslenme alışkanlığı, fazla baharat tüketimi, yetersiz beslenme ve soğuk içecek tüketimi sindirim sistemini engeller.
  • Eğer cildinizin kol bölgesinde kalınlaşma ve pul pul dökülüyorsa “Keratosis Pilaris” rahatsızlığından kaynaklanıyor olabilir. Keratosis Pilaris ciltte tavuk derisi görünümü ve minik kabarcıklar şeklinde görülür. Bu cilt problemi kıl köklerinde aşırı ölü hücre olması ve dolaşım bozukluğundan kaynaklanır. Cildi ölü hücrelerden devamlı olarak arındırarak ve yeterli miktarda nemlendirmeyle bu sorun çözülebilir. Eğer bu uygulamalar yapıldığı halde hala aynı sorunlar devam ediyorsa E vitamini eksikliği olabilir.
  • Karın bölgesinde çok fazla yağ hücresi bulunmadığından dolayı bu bölgede sivilce oluşumuyla karşılaşılmaz. Ancak karın bölgesinde sivilce problemi yaşanıyorsa sebebi dar kıyafetler veya kan şekerinin düşük olmasıdır.
  • Bacak üstlerinde ve kalçalarda oluşan sivilceler daha çok çamaşır deterjanları, duş jeli, yumuşatıcı ve vücut losyonlarına duyulan alerjik reaksiyondan kaynaklanıyor olabilir. Bacakların alt kısmında çıkan sivilce tipleri ise kıl dönmesi ya da ağdadan kaynaklanıyor olabilir.
  • Sırt bölgesinde çıkan sivilce tipleri alerji, spor sonrası duş almamak, aşırı toza maruz kalmak, dar kıyafetler, spor yaparken kıyafetlerin vücuda sürtünmesi, sırt askılarından kaynaklanıyor olabilir.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git