Tokluk Hisse Veren Yiyecekler

7 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 38.398 kez okundu.

Zayıflamanın en önemli adımı insanın kendisini tok hissetmeye alıştırmasıdır. Bazı yiyecekler yedikleri andan itibaren uzun saatler açlık hissini erteleme özelliğine sahiptirler. Vücudu oldukça tok tutan yiyecekler sağlığa da faydası olan bileşenler içermektedir.
Kahvaltıda Yulaf Yiyin
Yulaf lifli yapısı ile mideye çok iyi gelir ve mide içerisinde zamanla şişerek tokluk hissini artırır. Sabah kahvaltısında süt ile yumuşatılmış yulaf ezmesi veya kepeği yiyerek uzun süre tok hissedebilirsiniz.
Akşam Yemeklerinde Bezelye İyi Bir Seçenek
Bezelye de tokluk hissi veren yiyecekler arasında yer alır. Akşam yemeği için hazırlayacağınız bezelye yemeğine tavuk veya kıyma katarak tatlandırabilir ve uzun süren tokluk hissi ile rahata kavuşabilirsiniz.
Makarna Tok Tutar Ancak Kepekliyse
Kepekli undan yapılan makarnalar da tok tutan yiyeceklerdendir. Yapısındaki lifler sayesinde beyaz unla yapılan makarnaya oranla açlık hissini uzun süreler erteleyebilir.

Salata Karın Doyurur
Zeytinyağlı sağlıklı bir sebze salatası sizi saatlerce tok tutacak özelliğe sahiptir.
Balıklardan Somon Yiyin
Yüksek yağ oranı ve protein yapısı ile somon, en çok tokluk hissi veren yiyecekler arasında balık çeşitlerinin birincisi konumundadır.
Yumurta Saatlerce Tok Tutuyor
Yüksek proteinli yapısı sayesinde yumurta da insan bedenini uzun süre tok tutan yiyecekler arasında yer alır.
Süt Ürünlerini Gönül Rahatlığıyla Tüketin
Peynir ve yoğurt uzun süre tokluk hissi veren yiyeceklerdendir.
Ceviz Hem Faydalı Hem Tok Tutar
Ceviz besleyici yağları sayesinde birçok derde deva olurken tok tutan yiyecekler arasında da iyi bir kurtarıcıdır.
Keten Tohumunu Hayatınıza Katın
Kahvaltı ve akşam yemeklerinde bir miktar keten tohumu ile tokluk hissini arttırabilirsiniz. Keten tohumunu yoğurt veya salata ile tüketebilirsiniz.
Sebze Çorbaları Tercih Edin
Sebze çorbaları un yapılı veya diğer çorbalara göre daha tok tutarlar. Sebzelerin vitaminleri ve yararlı bileşenleri çorbanın suyunda bulunduğundan sebze çorbaları suları ile içilmelidir.
Baklagiller Besleyicidir
Yeşil, ve sarı mercimek, nohut gibi besinler oldukça lezzetli yemeklerin yapılabildiği baklagillerdir. Aynı zamanda besleyici yapıları ile baklagiller vücudu tok tutarlar ve açlık hissini uzun süre erteleyebilirler.

Etiketler:

Türkiye'nin En Büyük Astroloji Sayfasına Davetlisiniz
Tokluk Hisse Veren Yiyecekler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. selahattin dedi ki:

    çok güzel bilgiler

Sayfa başına git