Bebek Odası Tasarımları

Bebek Odası Tasarımları

Bebek Odası Tasarımları

 

 

Doğacak olan bebeğin odasının hazırlanması anne ve baba için en zevkli işlerden birisidir. Bebek odası tasarımları için dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bebek odası tasarımlarında gereksiz lüks düzenlemelerden kaçınılmalı ve sade ferah bir ortam yaratılarak bebeğin rahat etmesi sağlanmalıdır. Doğacak olan bebeğin odasının konumu görüntüsü ve şıklığı ile beraber öncelikle evinizde bebek odasının hangisi olabileceğini dikkatlice karar vermelisiniz. En iyi oda seçimi gürültüden uzak ve kolay kontrol edilebilen bir oda tercih edilmelidir. Bebek odaları rutubet ve nem olmayacak biçimde kuzey cepheden seçilmemelidir.

 

Bebek odasının zemin tasarımı ise kullanılacak olan malzeme doğal ve sıcak olan masif ahşap kesinlikle tercih edilmelidir. Odaya halı konulmamalıdır. Halının toz ve mikroorganizma biriktireceğinden temizliği zor olur ve bebekte alerjiye neden olur. Soğuk olacağından taş kökenli malzeme yerine sıcak tutan ahşap parkeler tercih edilmelidir. Bebek odasının renk tercihi ise koku bırakmayan ve bakteri barındırmayan su bazlı boya kullanılmalıdır. Bebeğin gözlerini yormayacak pastel renkler kullanılmalıdır. Koyu renk odayı küçük gösterir ancak açık renkler odada ferahlatıcı bir his yaratır.

 

Kırmızı renk kullanımı bebeğinizin uykuya dalmasını zorlaştıran bir renk olduğundan tercih etmeyiniz. Ayrıca duvarlara bebeğinizi ilgisini çekecek ve neşelendirecek süsler yapabilirsiniz. Bebek odası tasarımlarında aydınlatma bebeğin gözünü almayacak şekilde olmalıdır. Bebeklerin en fazla dikkatini çeken ışık olduğundan mümkünse ayarlı ışıklar kullanılmalıdır. Mobilya dekorasyonunda ise bebeğin yatağı rahatça kontrol edilebilecek şekilde odaya yerleştirilmelidir ve odadaki eşyalar odanın boyutuna göre seçilmelidir. Bebeğinizin odada rahatça hareket etmesini sağlayacak şekilde dizayn edilmelidir.

Bebek Odası Tasarımları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.