Bitki Çaylarının Faydaları

Bitki Çaylarının Faydaları

Bitki Çaylarının Faydaları

Her birinin birbirinden farklı faydaları bulunmakta. Öksürük için ıhlamuru tercih ederken, hazımsızlık için nane çayı ve sindirim sistemi için rezene çayı tavsiye edilmektedir. Bir çoğu insanı rahatlattığı gibi sakinlik ve huzur vermesi için öncelikle papatya çayı içilmelidir.

Ihlamur Çayının Faydaları

Ihlamur Çayının Faydaları

Ihlamurun Faydaları

Öksürük ve soğuk algınlıklık gibi hastalıkların etkilerini vücudumuzdan kaldırdığı gibi, kan dolaşım bozukluklarını düzeltir ve uykusuzluk sorununu ortadan kaldırır. Fakat çok fazla içildiğinde uyku sorunlarıda yaratabilir. Bunlar yetmez gibi vücudumuzdaki kan eksiklerini düzeltir yani kansızlığı önler.

Kuşburnunun Faydaları

1 bardak hakiki kuşburnunda 1 portakalın yaklaşık 20 katı kadar C vitamini vardır. Bunun yanında yapısında bulundurduğu bir çok vitamin sayesinde göz bozukluklarınıda engeller.

Adaçayının Faydaları

Bilindik özelliklerinden biri mide bulantılarını kesmesidir. Bunun yanında bir çok özelliğe sahiptir adaçayı. Mide ve bağırsaklardaki gaz sorunlarını giderir ve sindirimi kolaylaştırır. Boğaz ve diş eti sorunlarını önler.

Yeşil Çayın Faydaları

Bağışıklık sistemini düzeltmesi onu günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası yapar. Bunun yanısıra çok iyi bir antioksidandır. Mikroplarla savaşmakta üzerine yoktur. İçerisinde bulundurukları vitaminler mikroplarla savaşmakta C vitamininde kat kat daha iyidir. Yani bir hastalık savardır.

Nane Çayının Faydaları

Nane Çayının Faydaları

Nane Çayının Faydaları

Sindirim sitemini düzenler. Sodadan daha çok şişkinlik hissini ve hazımsızlığı azaltır. Ağır yemeklerden sonra nane çayı içmek soda içmekten kat kat daha iyidir. Oldukça da lezzetlidir. Taşıması kolaydır her an her yerde içebilirsiniz.

Papatya Çayının Faydaları

Çok iyi bir iştah açıcı içecektir. Bunun yanı sıra sinir sisteminide düzeltiği gibi insanın huzurlu olmasını sağlar. Çok iyi bir ağrı kesici özelliği de vardır.

Rezene Çayının Faydaları

Sindirim sistemini düzenler. Mide ve bağırsaktaki hastalıkların giderilmesini sağlar ve bunların yanı sıra küçük çocuklar içinde gazlarını almak için kullanılır. Bahar ve yaz aylarında özellikle ege bölgesinde oldukça fazladır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.